ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  İHRACAT ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Tarih : 19.08.2020  |  666 defa okundu..
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Başkan yardımcısı Jülide İskenderoğlu, Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Başkan yardımcısı Jülide İskenderoğlu, İl Başkanı Naim Makas, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık ile birlikte Ziraat Odasını ziyaret etti. Başkan İsmail Kaya ve yönetimiyle görüşen İskenderoğlu, “Çanakkalemiz tarihi ve doğasıyla olduğu kadar tarımsal ürünlerin zenginliğiyle de öne çıkan bir şehir. Neredeyse her ilçemizde, oraya özgü bir ürün yer alıyor. Bazı ürünlerimizin coğrafi tescil işaretini aldık, bazı ürünlerin başvurusu yapıldı. Sırada başvuru hazırlık süreci olan ürünlerimiz de var. Bunların yanı sıra çiftçilerimiz için hem ürün hem ekipman anlamında desteklemeler sürüyor. Çanakkale’mizi tarımda marka şehir haline getirmek en büyük hedefimiz. Pandemi sürecinde bütün olumsuzluklara rağmen yılmadan, yağmur çamur demeden çalışarak üretimi sürdüren çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl ki ihracat rakamlarının yüksek olması bizleri gururlandırırken, en çok onları mutlu etti.” dedi.
 

Çiftçilerin sorun ve isteklerini aktaran İsmail Kaya, pandemi sürecinde üretim hakkında Jülide İskenderoğlu’na bilgiler verdi. Çanakkale ürünlerinin oldukça rağbet gördüğünü de aktaran Kaya, ihracat rakamlarından da memnun olduklarını belirtti.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (500)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20218)   Bu Ay (57766)   Toplam : (1458898)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım