ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ÇANAKKALE ZİRAAT ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İSMAİL KAYA
Tarih : 01.08.2020  |  706 defa okundu..
Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

Bayramlar iyiliklerin güzelliklerin hoşgörünün yayılmasına vesile olan manevi günlerdir. Bir araya gelip paylaşmaktır. Ekmeğimizi, çorbamızı, aşımızı bölüşmektir. Gönülleri tamir etmektir. Mazluma kimsesize ihtiyaç sahiplerine el uzatmaktır, el uzattırmaktır. Görmektir göstermektir.

Milli ve Dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının güçlenmesini sağlayan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasındaki köprüdür. Bayramlar bizi birleştirir, farkındalığımızı artırır, barıştırır ve bir araya getirir. Nifak sokmak, hiziplik yapmak, bölmek, parçalamak en kolayıdır. Önemli olan birlikte olabilmektir, önemli olan sevgiyle bakabilmektir, önemli olan birleştirmektir, bir arada tutabilmektir. Önemli olan parçalamamaktır, ayrıştırmadan birlikte yönetebilmektir.

Unutulmamalıdır ki güçlü bir toplumsal yapının oluşturulması aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayan, öz değerlerine bağlı, çalışmayı, güzel ahlaklı olmayı ilke edinen erdemli kuşaklar yetiştirilmesiyle mümkündür. Bu nedenle birey ve toplum yaşamında çok önemli bir yeri bulunan bayramlar, çocuklarımıza tüm gerekleriyle anlamına uygun biçimde yaşatılmalı, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlenmesi amacıyla en iyi biçimde değerlendirilmelidir.

Bu duygu düşüncelerimle; Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Kurban Bayramınızı tebrik eder, saygılarımı sunarım.

İsmail KAYA

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (746)   Dün: (917)   Bu Hafta : (9899)   Bu Ay (57294)   Toplam : (1465165)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım