ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  DEVASA ÇADIR İSKELE MEYDANINA KURULMAYACAK.
Tarih : 13.06.2020  |  1716 defa okundu..
Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından Çanakkale İskele Meydanına kurulması planlanan devasa çadır için Çanakkale Belediye Başkanı ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'nın telefon görüşmeleri sonucunda kurulum alanı değiştirildi.

Türkiye'nin yedi ilinde kurulması planlanan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 35m uzunluğunda 25m genişliğinde ve 9m yüksekliğindeki devasa tanıtım çadırı, Çanakkale İskele Meydanına kurulmaya çalışıldı. Ancak Çanakkale Belediyesi'nin oluru olmaması ve konunun İdare Mahkemesine yansımasına rağmen, üstlenici firma devasa çadırı kurmak için İskele meydanında bulunan dubaları da sökerek devasa çadırı taşıyan tırı meydan alanına soktu.

Bunun üzerine müdahale eden Çanakkale Belediyesi Zabıta Ekipleri kurulumu durdurdular. Bu arada konu hakkında bilgi almak için meydana gelen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Bu alan ile ilgili yazışmalarımız sonucunda bu devasa çadırın burada olmasına olurumuz yoktur. Konu İdare Mahkemesine taşınmıştır ve yargı süreci devam etmektedir. Ancak bu ısrarın nedenini anlamamakla birlikte, Çanakkale Halkına karşıda bir saygısızlık yapılmaktadır. Konuyla ilgili az önce Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı ile görüştüm, kendisinin de teveccühü ile bu devasa çadır bizimde yer gösterdiğimiz alana kurulumu yapılacak. Tabi ki tarihi değerlerimizin Çanakkale Halkın anlatılması konusunda en hassas kişilerden birisi olarak, bizlerde Çanakkale Belediyesi olarak elimizden her ne geliyorsa bu doğrultuda yapacağız. Fakat Demokrasi Meydanı yani halkımızın bildiği ismiyle İskele Meydanı koruma kurulu bünyesinde, burada böylesi bir devasa yapının yapılmasına ve ne kadar kalacağı bile belli olmayan bu işlemem biz olur veremezdik. Sayın Valimizde anlayışla karşıladı, bu işte bir yanlış anlaşılma olduğunu kendileri gördü, şimdi yeni yerine taşınacak" ifadelerini kullandı.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1072)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20790)   Bu Ay (58338)   Toplam : (1459470)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım