ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  TÜRK TARIMINDA YENİLİK! KİMYASAL İLAÇLARA SON ! VERİMDE ARTIŞ !
Tarih : 07.06.2020  |  1550 defa okundu..
VERİMLİ TOPRAKLAR. SAĞLIKLI BİTKİLER. SAĞLIKLI YAŞAM Sloganıyla yola çıkan PARS KİMYA İMALAT TEKNOLOJİ VE END. MAD. TİC. LTD. ŞTİ.

Ülkemizde ve dünya da muadili olmayan Hem toprağı hem de meyve sebzeyi kimyasal atıklardan arındıran yeni bir ürün geliştirdi, yeni ürün verimliliği de % 100 arttırıyor. FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR adı da ki bu ürün  tamamen yerli üretim ve % 100 Organik. Hiçbir kimyasal içermiyor.

PARS KİMYA İMALAT TEKNOLOJİ VE END.MAD.TİC.LTD.ŞTİ. Genel Müdürü Halil İbrahim BİLGİN, FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR hakkında şunları söyledi.
Ülkemizde tarım işletmeciliğinde, çok uzun yıllardır aşırı kimyasal gübreler ve zehir kullanımı sonucu topraklarımız ölmüş, canlılığını yitirmiş, doğal yapısını kaybetmiş, dolayısıyla artık verim alınamaz hale gelmiştir. Aslında geçmiş yıllarda, doğal yapısı itibarıyla topraklarımızda var olan yoğun miktardaki yararlı mikroorganizmalar, son yıllarda iyice artan aşırı kimyasal madde kullanımı ve zehirlerle yok edilmiş ve topraklarımız tamamen patojenlerin ( kötü yada zararlı mikroorganizmaların ) istilasına uğramıştır. Yani kısacası topraklarımız işlevini yitirmiştir. Üstelik Nematod, Fusarium vb.ne dayalı köklerde çürüklük, verim ve kalite düşüklüğü, kalıntı ve pestitis içeren ve doğal olmayan sağlıksız ürünler, bitkilerde çökme, hastalıklar, ölüm vs. gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalınmıştır. Üstelik hastalıklı topraklarımıza bir başka ürün ekilse de veya fidan dikilse de , ana hastalık kaynağı bizzat topraktaki zararlı bakteriler olduğundan sorun devam etmektedir. Sonuç olarak da topraklarımızın üzerine sağlıklı olarak tarım yapılamaz, yapılsa da sağlıklı olarak verim alınamaz hale gelmiştir. Ayrıça kimyasal gübrelerin toprakta oluşturduğu kalıntılar ile zehir kullanımının doğal bir sonucu olarak, toprak yaşamsal işlevini kaybettiği gibi; teksür yapısıda bozulmuş ve topraklarımız biyolojik, kimyasal ve fiziksel olarak zarar görmüştür.

Ülkemizde çiftçilerimiz bu tür sıkıntılardan kurtulmak kurtulabilmek için çareler aramakta ve fakat maalesef kesinlikle bulunmamaktadırlar. Çare diye sunulan pek çok ürün ise sadece ticari amaçlarla piyasaya sürülmüş olup kafa karıştırmakta, geçici ufak tefek etkilerinin bir süre sonra kalmadığıda anlaşılmaktadır. Bu saydığımız sebepler sonucu düşülen kötü durumdan topraklarımızı ve bitkilerimizi kesinlikle herhangi bir kimyasal ürünle kurtara bilmemiz mümkün değildir.

‘’ Çözüm topraklarımızın yeniden sağlığına kavuşturulup canlandırılmasıdır. Yani FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR dür.’’

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR NEDİR

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR, bugüne kadar dünya mikrobiyoloji biliminde geliştirilmiş en üst düzeyde ve özel olarak tasarlanmış bir üründür. Dünya da muadili yoktur. Toprakta olması gereken faydalı organizmaların ve mikroorganizmaların oluşumunu destekler, faydalılara yaşanabilir bir ortam oluşturduğu için, uygulama yapılan bölgede yararlıların çoğalmasını sağlayarak toprağı aktif hale getirir.

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR, bitki geri dönüşümünden oluşan faydalı maddeleri, işlevlerini yitirerek ölen toprak bakterilerini tekrar kullanılır hale getirip faydalı organizmaların ve mikroorganizmaların kullanımına hazırlayarak toprakta ekolojik dengeyi sağlamaktadır.

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR KULLANIMININ FAYDALARI..

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR ile tarıma başlayan çiftçi FN-7 Revülasyon Orbitör ün etkisini birkaç hafta içerisinde görmeye başlayacaktır. Gücünü ve farkını hemen anlayacaktır.

1). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR ün hastalıklı ya da işlevini kaybetmiş topraklara verildiğinde ; topraktaki mevcut kötü patojenleri baskı altına alarak zararsız hale getirir. Dolayısıyla toprağı düzenleyerek toprağın yeniden doğal formuna kavuşmasını sağlar.

2). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR kimyasal gübre kalıntılarını parçalayarak bitkinin alabileceği forma dönüştürüp bir nevi maestro görevi yapar. Toprakta var olan bütün kimyasalları parçalar ve bitkiye sunar, toprağı temizler.

3). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR sadece toprağı doğal yapısına kavuşturmakla kalmaz, çiçeklenmeyi, filizlenmeyi arttırır, fotosentez kapasitesini ve erken meyve vermeyide teşvik eder.

4). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR tüm meyvelerde ve sebzelerde, narenciyede, zeytinde ve bütün tarım ürünlerinde güçlü sürgün , kaliteli ve bol ürün verir. Ağaçlar son derece sağlıklı ve dayanıklı olur.

5). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR bitkinin doğal gelişimini sağlaması nedeniyle , yetişen ürünler doğal tadında, aromasında ve lezzetinde oluşmaktadır.

5). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR ürün rekoltesini minumum %30 ve maksimum % 100 arasında arttırmaktadır.

6). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR kullanılarak elde edilen meyveler ve sebzeler tamamen ORBİTOLOJİK olup depolama ve uzun süre dayanıklılık yönünden çok kazançlıdır.

7).  FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR sertleşmiş toprakların tamamen çözülerek yumuşamasını, toprağın havalanmasını, nefes almasını sağlayarak oksijen, azot, karbondioksit , kötü gazlar sirkülasyonunu sağlar.

8). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR içindeki etken maddeler ile bitkinin fotosentez gücünü en üst düzeye çıkarır.

9). FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR arazi ortamındaki tüm organik kalıntıları ( sap, saman, yaprak, bitki artıkları, hayvan dışkısı vb. gibi ) tamamen parçalar, doğal gübre haline getirip, organik maddeyi humus haline dönüştürerek organik kompost oluşumunu ve bunu bitkinin alabilmesini sağlar.

10). Günümüzde çok aşırı olan gübre fiyatları nedeniyle çiftçilerimiz büyük sıkıntılar çekmektedir. Oysa büyük çoğunluğu gereksiz ve hatta zararlı olan kimyasal ve zehir kullanımı yerine FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR ile yapılan tarım sonucu verim ve kalite artacak, çiftçimiz sıkıntı çekmeyecek, korkulu rüya görmeyecek, gübre veya ilaç  diyerek bir kısım ürünlere verceği paranın da en az yarısı cebine kalacaktır.

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR KULLANIM ALANLARI..

1). Açık ve Kapalı ( Sera ) Tarımsal ürün yetiştiriciliği( Meyve, Sebze, Bakliyat vb. yetiştiriciliği )

2). Hobi bahçeleri.

3). Çiçek Seraları.

4). Cim yetiştiriciliği, Ekimi, Dikimi ve Bakımı ( Futbol Sahaları, Golf Sahaları vb. )

5). Peyzaj Düzenlemeleri.

6). Park ve Bahçe Düzenlemeleri.

7). Her Türlü Kesme Çiçek , Süs Çiçek, Dış Mekan ve İç Mekan  Saksı Çiçekleri.

8). Hayvan Yemi Üreticiliği ( Mısır, Arpa, Yonca vb. )

9). Arıcılık.

PARS KİMYA İMALAT TEKNOLOJİ VE END.LTD.ŞTİ olarak ürettiğimiz FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR ve geliştirdiğimiz ORBİTOLOJİK TARIM SİSTEMİ Mevcut Tarım Sistemleri ve Uygulamlarından Farklı ve Üstündür…

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR ve ORBİTOLOJİK TARIM SİSTEMİ nin amacı ; hasattaki verimliliği arttırmak ve bozulmanın ya da çürümenin önüne geçip daha yaşanabilir bir doğa ve sağlıklı bir yaşamdır. Tarımın ve Doğanın beraber düşünüldüğü ülkelerde aynı zamanda atıksal sorunlara da çözüm getirilmiş olmaktadır.

ORBİTOLOJİK TARIM kimyasal ve toksit maddelerden arındırılmış ve güvenli gıdalar yetiştirilmek amacıyla Ülkemizde Firmamızın önderliğinde geliştirilmektedir. FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR ve ORBİTOLOJİK TARIM SİSTEMİ ile üretim yapılmaya başlanmasından itibaren kimyasal gübre ve pestisit kullanmamayı hedeflemiştir.

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR Ürünü Bütün Çicekçiler de ve Bölge Distribütörü ve Bayilerden  temin edilmektedir.

 

PARS KİMYA İMALAT TEKN. END. MAD. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

                   www.orbitolojiktarim.com

Genel Müdürlük: İsmetpaşa Mah. Ülker Korkut Sok. 15/A

                                                                                 ÇANAKKALE.

Fabrika                 :  Çamlıca Mah.Anadolu Bul.B.Blok No:20. B/8

                                                                           Yenimahalle/ ANKARA

Tel                        :  0850 303 46 85

 

 

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (457)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20175)   Bu Ay (57723)   Toplam : (1458855)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım