ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ÇANAKKALE ZİRAAT ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İSMAİL KAYA
Tarih : 03.06.2020  |  740 defa okundu..
Yaklaşan hasat dönemi ile ilgili birtakım açıklamalar yaptı.

Üreticinin yeni bir üretim sezonuna girmekte olduğunu söyleyen Başkan Kaya, devletin milleti için var ettiği, üreticiyle birlikte yol yürümesi gereken kurumların, kendilerini daima üreticiye hizmet etmeye hazır tutmaları çok ama çok kıymetlidir. Üreticiye mazeret üreterek değil, hizmet üreterek, üreticiden yana taraf olmalıdırlar.

Başkan Kaya;

“Bakın arkadaşlar hep diyoruz yönetmek için bilmek gerekiyor. Bilmek içinde öğrenmek gerekiyor. Önümüzde yaklaşmakta olduğumuz, hatta başlamak üzere olan bir hububat sezonu var. Bugün için baktığımızda üreticiyi sevindiren, yüzünü güldüren taban fiyatları verildi. Ama sadece fiyat vermek yetiyor mu Hayır. Bu ürünü toplayacak, depolayacak, sınıflandıracak kuruluş olan TMO’nun çoktan sahaya inmiş olup, alım noktalarını belirleyip, üretici ziyaretlerini tamamlayıp, ben buradayım ve üreteceğiniz ürünü almaya hazırım diyebilmelidir. Sezonda oluşabilecek muhtemel olumsuzlukların üzerinde şimdiden çalışmalar yapması sezonda geçmiş yıllarda yaşanabilecek olumsuzlukların bu sene yaşanmamasını sağlayacaktır. Takip ediyoruz, bir tek ziyaret bile yok. Bir tek yer hazırlama, bir tek söylem bile yok. Üretici malını teslim edeceği yeri belirlemeye çalışırken, tabelalarında “TMO Çiftçinin Her Zaman Dostu.” yazan kuruluşun sahada bölgede yok olması çok üzücü bir durum.

TMO’nun üretim sezonunda oluşabilecek olumsuzlukları önceden tespit edip, olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarına bir an önce başlamalı ve üreticilerin taleplerine göre çalışmalarını sürdürmelidir. Üretim bölgelerini çok iyi analiz edip, atılmasının erdem olduğu adımları bir an önce atarak, kendini üreticinin yanında hissettirmelidir. Bağıra bağıra ben buradayım ve size hizmet etmek için 7-8 aydan beri bekliyorum. Size en iyi hizmeti verebilmek için bütün şartlarımı zorlayarak çalışacağım diyebilmelidir. Bunlar sadece sözde değil, özde olmalıdır. Perdenin arkasından konuşarak değil, perdenin önünde herkesin görebileceği ve duyabileceği şekilde, sahaya çıkıp yüksek bir sesle dillendirilmelidir. Yaklaşan hasat sezonunda üreticilerimize bol ve bereketli hasatlar diler, sağlıklı günler dilerim.” Dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1100)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20818)   Bu Ay (58366)   Toplam : (1459498)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım