ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  NORMALLEŞME TAKVİMİ ÇERÇEVESİNDE FAALİYETLERİNE YENİDEN DEVAM EDECEK ÜYELERİMİZE HAYIRLI İŞLER DİLİYOR,
Tarih : 01.06.2020  |  833 defa okundu..
ÇANAKKALE BELEDİYESİNİN ALMIŞ OLDUĞU ENCÜMEN KARARININ İLİMİZDEKİ DİĞER BELEDİYELERE VE KAMU KURUMLARINA ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ.

İçişleri Bakanlığımızın 16.03.2020 ve 21.03.2020 tarihli Genelgeleri ile faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan / kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere) 01 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar çerçevesinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacaklardır.

Normalleşme takvimi ile birlikte faaliyetlerine yeniden devam edecek olan işyerlerimize öncelikle hayırlı işler diliyor, tekrar bir kısıtlama sürecinin yaşanmaması için belirlenen kurallara uymalarını, hijyen tedbirlerine azami hassasiyet göstermelerini önemle rica ediyorum.

Yeni sürecin eskisi gibi olmayacağının hepimiz farkındayız.

Faaliyetleri geçici süre kapanan işyerlerimiz bu süreçte bir taraftan borçlanırken bir taraftan da morallerini yüksek tutmaya çalıştılar.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmak, yanlarında olduğumuzu hissettirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

ÇANAKKALE BELEDİYESİNİN GÖSTERDİĞİ DAYANIŞMA ÖRNEĞİNE, HASSASİYETİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

KAMUNUN DA AYNI YAKLAŞIM İLE BÖYLE BİR KARAR ALMALARINI TALEP EDİYORUZ.

Çanakkale Belediyesinin; Belediyenin kiracısı olan ve faaliyetleri durdurulan işyerlerinden faaliyetlerine izin verileceği tarihe kadar mevcut kira bedellerinin alınmaması, faaliyetleri durdurulmayan işyerlerinden de salgının sona ereceği tarihe kadar kira bedellerinden gecikme zammı alınmayacağı yönünde örnek bir Encümen Kararı aldığını büyük bir memnuniyetle öğrendik. Belediye işyerlerinde kiracı durumunda olan tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Diğer belediyelerimizin de böyle bir karar almak için hazırlıkları olduğu bilgisini aldık. Kamuya ait taşınmazlarda kiracı durumunda bulunan işyeri sahipleri üyelerimiz de haklı olarak böyle bir beklenti içindeler. Kamunun da aynı yaklaşım ile böyle bir karar almalarını talep ediyoruz.

Bu süreci Ülkemizin değerlerine yakışır bir şekilde insan odaklı yürüten Devletimizin bu konuda da gerekeni yapacağına, dayanışma ve işbirliği içerisinde esnafımızın, ticaret erbabının yükünü hafifleteceğine inancımız tamdır.

Selçuk SEMİZOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (288)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20006)   Bu Ay (57554)   Toplam : (1458686)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım