ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  URAL " BELEDİYE BAŞKANIMIZA YÖNELİK BAŞLATILAN LİNÇ KAMPANYASINI KINIYORUZ"
Tarih : 05.05.2020  |  758 defa okundu..
URAL " BELEDİYE BAŞKANIMIZA YÖNELİK BAŞLATILAN LİNÇ KAMPANYASINI KINIYORUZ"

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural 31 Mart Yerel seçimlerinde Bayramiç Belediye Başkanı seçilen Mert Uygun' un seffaf bir şekilde çalıştığını ancak son dönemde bazı kesimler tarafından algı operasyonu yapılarak hakkında bir linç kampanyası başlatıldığının altını çizen Ural, olay ile ilgili idari ve hukuki sürecin başlatıldığınıda belirterek "Belediye başkanımız Mert Uyguna başlatılan linç kampanyasını siddetle kınıyoruz" dedi. Ural açıklamasında şu cümlelere yer verdi.

"Bilindiği gibi 31 Mart 2019 da Bayramiç ilçemizde yapılan yerel seçimlerde Belediye başkan adayımız Sayın Mert Uygun Bayramiç halkının desteğini alarak belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir. Seçildiği günden itibaren yaptığı şeffaf ve başarılı çalışmaları ve uygulamaları sayesinde ,seçimlerde kendisine oy vererek destek veren seçmenleri rahatlatmış ve oy vermeyen kesimlerinde gönlünde taht kurmayı başarmıştır.
Son günlerde belirli çevreler tarafından algı operasyonları yapılarak kamuoyunun gündemine çarpıtılarak taşınan bir olay ile belediye başkanımız sayın Mert Uygun hakkındaki linç kampanyasını üzüntüyle izlemekteyiz. İşin gerçeği bu duruma şaşırdık mı , hayır şaşırmadık. Çünkü bu anlayış hukuksuzluğu ve algı yaratarak süreçleri yönetmeyi kendisine ilke edinerek alışkanlık haline getirmiştir. Yaşanan olay hakkında çok fazla yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Çünkü olayla ilgili idari ve hukuki açıdan soruşturma başlatılmıştır. Ancak kısa bir bilgilendirme yapmakta fayda var. Bayramiç belediyesi muhasebe müdürlüğü yetkilileri yine Bayramiç belediyesine ait Benzin istasyonunda meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili durumu tutanak halinde tespit ettikten sonra Belediye başkanı sayın Mert Uygun'a durumu rapor etmiştir. Sayın Belediye başkanımızda derhal olayla ilgili idari ve hukuki süreci başlatarak suç duyurusunda bulunmuştur. Belediye başkanımız tarafından yargıya intikal ettirilen bir olayla ilgili olarak yargı henüz kararını vermemişken ,Sayın Mert UYGUN a yapılan linç kampanyasını şiddetle kınadığımızı buradan açıklıyoruz.
Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü olarak ; hukuksuzluğu kendisine ilke edinenlere ve süreçleri hukuk dışı operasyonlarla yönetmeyi ısrarla sürdürmeye çalışan anlayışa hatırlatmak isteriz ki ; 31 Mart seçimlerinde Ülkemize yerel yönetimlerimiz aracılığı ile getirmeye başladığımız baharı önümüzdeki ilk genel seçimlerde bütün ülkeye getireceğiz. Dürüstlüğü, şeffaflığı ve hesap verebilir olmayı yerel yönetimlerimiz aracılığı ile bulaşıcı bir hastalık haline getirerek bütün ülkeye yayacağız. Yerelde iktidar olduğumuz belediyelerde olumsuzluk yaşanması halinde , sorumluları istifa ettirerek aklama yolunu değil , ilgililer hakkında idari ve hukuki işlemleri başlatan bir anlayış olmayı sürdüreceğiz. Bu konudaki mücadelemiz , durumdan rahatsızlık duyanları yeni duruma alıştırıncaya kadar devam edecektir.
Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü olarak genç , çalışkan , şeffaf ve hesap veren belediye başkanımız sayın Mert UYGUN un yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale il örgütü olarak tüm siyasileri ve sorumluluk sahibi olan tüm yetkilileri akla, vicdana ,hukuka ve halka saygılı olmaya davet ediyoruz."

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1033)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (21340)   Bu Ay (58214)   Toplam : (1451834)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım