ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  GELECEK PARTİLİ YAVAŞ TAN BERBERLER NÖBETLEŞE AÇILSIN TEKLİFİ
Tarih : 27.04.2020  |  755 defa okundu..
GELECEK PARTİLİ YAVAŞ TAN BERBERLER NÖBETLEŞE AÇILSIN TEKLİFİ

Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Kadir Yavaş ülke genelinde faaliyet gösteren berberlerin nöbetleşe sistem ile haftanın belli günlerinde açık olması gerektiğini ifade etti. Çanakkale dahil tüm ülkede berberlerin sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Kadir Yavaş berberle yapılan görüşme sonrasında bir rapor hazırlayarak bunu CİMER Üzerinden Ankara’ya ilettiklerini belirtti.
Başkan Yavaş şu ifadelere yer verdi;
İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında 21 Marttan beri kapalı olan berberlerin sorunları ile ilgili olarak kentte faaliyet gösteren berber esnaflarımız bazı görüşmeler yaptık. Yapılan görüşmelerde esnafların kira, fatura ve ev giderleri gibi sabit giderleri ödeme konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve bu sıkıntıların kredi vb. çözümler ile kalıcı olarak çözüme kavuşmadığı konusunda mutabık kaldık. Berberlerin gelirleri kesildiği için hem kendilerinin hem çalışanlarının geçinme hususunda büyük sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Bu kredilerin geri ödenmesi konusunda da problemler yaşanacaktır.
Esnaf arkadaşlarımız ile yaptığımız görüşmeden sonra bizim önerimiz İçişleri Bakanlığı veya illerdeki hıfzıssıhha kurulları tarafından haftanın belirli günlerinde gerekli tüm tedbirlerin alınarak berberlerin faaliyetlerine devam etmesi gerektiği. Bu konuda berber dükkanlarının metre karelerine göre kişi sayısı kabul ederek randevu sistemi ile çalışılması ve maske, koruyucu tulum gibi ekipmanlarla faaliyet göstermesi gerekiyor. Bu konuda gerekli düzenlemenin bir an önce yapılması gerekiyor.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1015)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20733)   Bu Ay (58281)   Toplam : (1459413)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım