ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  CORONAVİRÜS YATIRIMLARIN DURMASINA YADA YAVAŞLAMASINA NEDEN OLDU
Tarih : 05.04.2020  |  749 defa okundu..
KARASAL- SAYISAL RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ ÇALIŞMALARI YAVAŞLADI

Tüm Dünya’ya yayılan ve yayıma hızı her geçen gün artan Coronavirüs salgını Türkiye’ de de yayılmaya vaka sayısı artmaya ve ölümlere neden olmaya devam ediyor. Coronavirüs salgının yayılmasını önlemek için alınan önlemler arttırılmaya devam ederken önlemler yapılan yatırımları da etkiliyor. Birçok yatırım salgın nedeni ile dururken bazı yatırımlarda yavaşladı. Çanakkale merkezde yapılan yatırımları değerlendiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah köklü Coronavirüs salgını nedeni ile bazı yatırımların yavaşladığını ifade etti.

GAZİ EVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ TAMAMLANDI HİZMET VERMEYİ BEKLİYOR

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü yatırımlar ile ilgili yaptığı açıklamada Çanakkale Gazi Evi ve Rehabilitasyon Merkezinin hazır olduğunu ancak merkezin misafir kabul edebilmesi için son bir denetim ve kontrolden geçirilmesi gerektiğini bakanlığında Coronavirüs salgını nedeni ile son çalışmayı yapmadığını belirterek salgının atlatılmasından sonda tamamlanan merkezin hizmet vermeye başlayacağını ifade etti. İçişleri Bakanlığı tarafından arsası verilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödeneği tahsis edilen ve İl Özel İdaresi tarafından Barbaros Mahallesi Dardanel Spor Tesislerinin yanında yapımına başlanan Çanakkale Gazi Evi inşaat çalışmaları ile iç düzenlemeleri tamamlandı. 4.500 M2 alanına sahip ve 13.035.417, 00 TL proje bedelli Çanakkale Gazi Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde standartları yüksek, boğaz manzaralı, 40 odalı, restoran ve kafeteryası bulunuyor. Yapılan son çalışmada ise Dardanelspor tesislerinin denize bakan alanının Milli Emlak’ a ait olan kısmı Dardanelspor tesislerinden ayrılarak Gazi evi ve rehabilitasyon evinde kalacak olan misafirlerin kullanması için plaj ve kumsal alan yapıldı. Bu plaj alandan Hamidiye Tabyalarının geçilmesi içinde bir geçiş yeri açılarak misafirlerin Hamdiye Tabyalarına geçişi kolaylaştırıldı.

KARASAL- SAYISAL RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ ÇALIŞMALARI YAVAŞLADI

Köklü Coronavirüs salgını nedeni ile devam eden ancak yavaşlayan yatırımlardan birinin Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi inşaatı olduğunu ifade etti. Köklü insaatın durmadığını ancak yavaşladığı ifade etti. Köklü inşaat son durumu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu yatırım Ulaştırma bakanlığı tarafından yürütülüyor. İnşaat çalışması devam ediyor. Projenin Yaz aylarında hazır olacağı ifade edilmişti ama Coronavirüs salgını nedeni ile muhtemelen çalışmalarda bir miktar yavaşlama olacaktır ve bu süre biraz daha ileti bir döneme sarkacaktır.” dedi. Çanakkale’ de yapımı devam eden ve radar tepesinde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca ödeneği gönderilen Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapım işine başlanan Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi inşaatı da coronavirüs salgınından etkilenen yatırımlar arasında. Çanakkale’ de karasal – sayısal yayınların modern cihazlarla yapılmasının amaçlandığı proje 34.200.000,00 TL bedelli Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından karşılanan ve İl Özel İdaresi tarafından Mart 2017 tarihinde Kalabaklı Köyü Radar Tepesi mevkiinde yapımına başlanan Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesinde; eşsiz bir manzaraya sahip restoran, Proje kapsamında teknik hacimler, cihaz odaları ve verici kulesi yer alacak. 14.000 M2 alanına sahip Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesinde vatandaşların kaliteli vakit geçirmesine olanak sağlayacak yürüyüş yolu ve sosyal alanlar bulunuyor. 2020 yılında tamamlanması planlanan Projenin kule kısmının da montajlanması ile çok önemli safhaya gelen Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesinde çalışmalar Coronavirüs salgını ile yavaşlamış oldu.

YENİ İL EMNİYET BİNASI İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

Köklü tam kapasite ile devam eden tek yatırım olan Çanakkale yeni il Emniyet Müdürlüğü binası inşaatı olduğunu belirterek “Çanakkale yeni il Emniyet müdürlüğü Binasının inşaatı süratli bir şekilde devam ediyor. Bu projeyi inşallah hızlı yapacağız ve önümüzde yıl hizmete açacağız “ dedi. Jandarma Genel Komutanlığından Emniyet Genel Müdürlüğüne devredilen araziye yapılacak 7 katlı Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binasının temeli bir süre önce atılmıştı. Ardından inşaat çalışmaları hızla başladı ve devam etti. Toplam kullanım alanı 15 bin metrekare olan ve bunun 3 bin 380 metrekare oturma alanı olarak projelendirilen, Çanakkale yeni İl Emniyet Müdürlüğü Binası 7 kattan oluşacak ve 20 bin 639 metrekare inşaat alanı sahip. Çanakkale yeni İl Emniyet Müdürlüğü binasında Toplam 16 araçlık kapalı ve 104 araç kapasiteli olmak üzere toplam 120 araçlık otoparkı bulunuyor. Günümüz güvenlik konseptine uygun inşa edilen Çanakkale il Emniyet Müdürlüğü binasın tamamlandığında zemin ve bodrum katında hem emniyet personeline hem de vatandaşlara sosyal donatılarla hizmet imkanı da verecek. İçinde emniyet birimlerinin yanı sıra eğitim salonları, brifing odaları ve sosyal alanları da barındıracak olan tesisin 2023'te hizmete açılması planlanıyor. Coronavirüs salgınından etkilenmeyen ve Çanakkale’ de em hızlı devam eden inşaat olan Çanakkale yeni İl Emniyet Müdürlüğü binasında inşaat çalışmaları yavaşlamadan devam ediyor.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (998)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20716)   Bu Ay (58264)   Toplam : (1459396)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım