ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  BİLİNÇALTI DÖNÜŞÜM UZMANI & NLP TRAİNER & REİKİ MASTER TEACHER & LİFE COACH & YAZAR OYA ÖZER DEN
Tarih : 02.04.2020  |  1433 defa okundu..
KORONAFOBİDEN KORUNMA YOLLARI

Küçük bir virüsün bir kişiden çoğalarak bütün dünyayı nasıl etkisi altına aldığını gördüğümüze göre bir kişinin milyonları nasıl etkilediğini çok iyi öğrendik diyebiliriz. O halde şimdi tam tersini yaparak virüsü geldiği yere geri döndürme şansını bir kez olsun denemiş olsaydık neler kazanırdık hiç düşündük mü

Bütün dünya ile aynı anda yaşadığımız ölümler, kayıplar ve kaygılarından, virüsün etkisinden daha çok etkilendik. Ölüm vakalarına rağmen iyileşen insanların olması hepimize hayatta kalma güvenini yeniden sağladı. O halde şimdi hayatta kalabildiğimize göre hayatımızın yönetimini ele almayı öğrenmeliyiz. Elbette en büyük şifa, insanın kendi kendine iyi gelmesidir. Şimdi çok zor bir durumda olsanız bile belki doktorunuzun terapistinizin yanında olamıyorsunuz. O halde herkes kendi terapisti olmayı öğrenecek ve ayakta kalacak.

Şimdi hepimiz evlerimizde aslında en güvenli alanlarımızdayız. Evet iş hayatımız ve ekonomik durumumuz elbette çok etkilendi ama unutmayın ki bu sadece sizin başınıza gelmedi. Optimist, pozitif bakış açısıyla hareket etmek düşünce ve yaşam alanlarınızı daha kolaylaştırıcı ve iyileştirici bir hale getirecektir.

Öncelikle düşüncenin evrendeki her şeyi etkilediği artık bilimsel bir gerçek olduğuna göre düşüncenin de bir enerji olduğunu kabul ediyoruz. Ve öncelikle dünyayı değiştirmeyi değil kendi hayatlarımızı yönetmeyi öğrenmekle işe başlıyoruz.

1. Kural; Düşünce yapınızı değiştireceksiniz. Her gün özellikle yataktan gözünüzü telefonla açıyorsanız ilk zehiri aldınız demektir. Çünkü bilinçaltının en radar durumunda tüm negatif enerjiyi beyninize yüklediniz. Böyle bir durumda beyniniz her anda tehlike sinyali salgılayacak ve kaygı seviyenizi yükseltecektir. Panik atak olma ihtimaliniz, kaygını yüksek olma hali gün içinde çarpıntınızın artmasına neden olacaktır. Sürekli kendinizi dinleyerek bedeninizde hastalığa dair semptomlar bulmaya çalışırsınız. Mümkünse telefonunuza kalktıktan bir iki saat sonra bakın.

2. Her türlü bilginin enerjinizi ve beyninizi etkilediği bu koşullarda negatif enerjiden kendinizi temiz tutmak için mümkünse haberlerden ve sosyal medyadan uzak durun.

3. Stres ve kaygının en yüksek olduğu bu zamanlarda zihninizi rahatlatan reiki, sifa, meditasyon müzikleri dinleyin. Dua, ibadet, meditasyon gibi panik ve kaygıdan uzaklaşmanızı sağlayan aynı zamanda iç dünyanızı keşfedeceğiniz yöntemleri deneyerek hem içinizdeki şifaya ulaşacak hem çevrenizdeki insanları şifalandıracaksınız.

4. Şu ara ev içinde kalabalık yaşadığınız için eminim kendinizle kalmanız zor oluyor. Ama günlük plan yaparsanız işiniz daha kolay olacaktır. Ve mümkünse 1 -2 saat sessiz kalmaya çalışın. Kendime hiç zamanım kalmıyor diyorsanız, isterseniz bulursunuz, biliyorum.

5. Değiştiremediğiniz durumlar için şikayet ederek enerjinizi tüketmek yerine , şu ara özellikle pozitif ve ruh halinize iyi gelen kitaplar okuyun.

6. Özellikle çocuklarınıza bu dönemde daha anlayışlı, virüsle ilgili durumu saklamadan, güvende olduğunu ve durumun doktorlar ve bilim adamları tarafından kontrol altına alındığı

ile ilgili açıklayıcı cevaplarda bulunun. Durumu, yokmuş gibi davranarak kulaktan duyduğu ve izlediği haberlerden kaygı ve güvensizlik yaşaması onun hayata karşı güvensiz ve korku içinde olmasına neden olacaktır.

7. Çocuklar özellikle okul düzenlerinin bozulmasından ve yaşanan toplumsal ve aile hayatının düzensizliğinden kaygı ve korkularını içine atabilirler. Çocuklarla onlara güvende olduğu ve normal hayatlarına döneceği mesajını net vermelisiniz.

8. Yaşadığınız çok acil kaygı ve panik durumunda güvendiğiniz bir terapiste telefon ile ulaşarak en azından telefonda seans alabilirsiniz.

9. Hepimiz gibi bizlerde zor durumda olan danışanlarımıza telefon üzerinden seans yaparak kaygı ve hayatlarını yönetebilme noktasında yardımcı olmaya çalıyoruz.

10. Unutmayın bu durum geçtikten sonra ruh sağlığınız sizin ve sevdikleriniz için her şeyden önemli.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1074)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20792)   Bu Ay (58340)   Toplam : (1459472)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım