ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya basın açıklamasında bulundu
Tarih : 02.04.2020  |  794 defa okundu..
Başkan Kaya; Şunları söyledi.

"Bakın arkadaşlar yormayın, evham yaptırmayın, insanları korkutmayın. Üretici üretimine devam ediyor, tüketici de talep ettiği ürünlere gayet rahat bir şekilde ulaşabiliyor. İlerleyen zamanlarda sürecin bu şekilde devam etmesi sağlamak için, devletin koymuş olduğu kurallara ve kendi kendimize koyduğumuz kurallarla, önlemlerimizi en üst şekilde alarak, üretime devam etmekteyiz.

Ama bazı kesimler sırf açıklama olsun diye açıklamalar yapıyor. Yapılan bu açıklamalar üreticiyi de tüketiciyi de olumsuz etkiliyor. Kıtlık olur demek nedir arkadaşlar. Bakın kıtlık demek, kaos demek, bu da çok yanlış bir söylem. Şu anda öyle bir durum söz konusu değil. Bu ülkede işini seven, alın teri döken üreticiler ve diğer meslek dallarında görev yapan aklı başında bireyler varken, bizler her türlü zorluğu yeneriz. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz kendi kendimize yetebilen, kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayabilen bir ülkeyiz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Hepimizin bu süreci atlatırken çok dikkatli olmalıyız. Bunu yaşantımızda, yaptığımız konuşmalarımızda ve açıklamalarımızda belirterek, ülkenin birleştirici gücü olmalıyız. Bu ülke ne kaybettiyse içimizdeki ayrıştıranlar yüzünden kaybetmiştir.

Devletten bir şeyler talep edenlerin çok iyi araştırılması gerektiğini, gerçekten devletin dokunuşuna ihtiyacı olan kişileri bulup, onlara dokunmanın çok kıymetli olduğunu düşünmekteyim. İşte bundan dolayı daha iyi düşünüp daha iyi analiz edeceğiz. Sektördeki gerçek sıkıntıları masaya yatıracağız. Bize şu bedava olsun, bu bedava olsun, şunu biz ödemeyelim, bunu bizden almayın anlayışı doğru bir anlayış değildir. Vatandaşı buna sevk etmek ve yönlendirmek hiç doğru bir yaklaşım değildir. Bakın hepimiz aynı gemideyiz ve gideceğimiz yere ulaşabilmek için, bu geminin deposuna yakıt koymamız gerekmekte. Bunu da hep beraber koymamız gerektiğini biliyoruz. Bu bilinç ile yolumuza devam ediyoruz. Sahada yaşanan her sıkıntıyı takip ediyoruz ve bu sıkıntıları konunun muhataplarına aktarıyoruz. Benzer şekilde olması muhtemel sorunları da araştırıp, yine konunun muhatapları ile paylaşıyoruz. Bizler yolumuza devam edebilmek için çalışmaya ihtiyacımız var, biz de çalışıyoruz. Üzerimize düşen görevi en güzel şekilde en faydalı olacak şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.

Şu anda kendimizi en çok korumamız gereken, söylemlerden biri de en önemli meslek dalı benim yapmış olduğum meslek dalı, ben olmaz isem şöyle olur, yine ben olmaz isem böyle olur. Bu çok yanlış bir düşünce yapısı. Asıl tüketici olmaz ise halimiz ne olur, talep eden olmaz ise halimiz ne olur arkadaşlar. Üretici ile tüketiciyi bir bütün olarak düşünmek zorundayız. Bütün meslekleri bir bütün olarak düşünmek zorundayız. Onun için bütün meslek dalları çok kıymetlidir ve önemlidir. Hepsi zincirin birer halkasıdır. Gerçek olanda Bütün mesleklerin ayakta kalabilmesine vesile olan kocaman bir tüketim toplumudur. Herkesin yapmış olduğu iş çok kıymetlidir ve önemlidir. Arkadaşlar bu anlayışla bu düşüncelerle yolumuza devam etmemiz bir o kadar daha önemli ve kıymetlidir." Dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (985)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20703)   Bu Ay (58251)   Toplam : (1459383)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım