ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  BAŞKAN KONCA ; OTOBÜSLE SEYAHAT ETMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ EZİNE SEYAHAT İZİN KURULUNA BAŞVURACAK
Tarih : 31.03.2020  |  805 defa okundu..
İçişleri Bakanlığınca Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında 81 İl Valiliğine gönderilen Uçak/Otobüs Seferleri Genelgesi gereğince Ezine de de Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu.

 Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar yaşanan Koronavirüs (Covid-19) virüsünün en temel özelliği, fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşması ve enfekte insan sayısının çok hızlı artmasıdır. Bu salgının yayılmasının engellenmesinin en etkili yolu ise sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamaktır. Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artmakta; vatandaşlarımız hayatlarını kaybetme riski ile toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olunmaktadır.

Bu kapsamda; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzeni korumak için şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan otobüs seferleri ile ilgili olarak içişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine gönderilen Uçak/Otobüs Seferleri Genelgesi gereğince Ezine’de de Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu.

Başkanlığını Ezine Gençlik ve Spor Müdürü Soner Şahin’in yaptığı Ezine Seyahat İzin Kurulu, Üyeler Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Polis Memuru Erdem Tabak, Belediye Temsilcisi Mehmet Aktürk ve Zabıta Kadir Görgün’den oluşuyor.

Kurul Üyesi Yılmaz Konca yaptığı açıklamada, Seyahat yasağının özel araçları kapsamadığına dikkat çekerek, Otobüsle şehirlerarası yolculuk yapmak isteyenlerin bu kurullara başvurup seyahat izin belgesi düzenletmesi gerektiğini ifade etti.

Konca yaptığı açıklamada, Otobüsle seyahat yapmak isteyenlerde, “1.derece yakın akrabası vefatı veya ağır hasta olma, Doktor raporlu tedavi izni ve son 15 günde gelip kalacak yeri olmama şartı arandığını ve bu şartları taşıyan vatandaşların Ezine Otogar içinde oluşturulan Ezine Seyahat İzin Kuruluna başvurmaları gerektiğini söyledi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1160)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20878)   Bu Ay (58426)   Toplam : (1459558)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım