ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  BAYRAMİÇ ÇİFTÇİSİ DESTEK BELKİYOR
Tarih : 11.03.2020  |  710 defa okundu..
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM İÇİN İŞKUR DESTEĞİ ŞART

Devletin OSB’lere verdiği desteğin tarım sektörüne de sağlanması gerektiğini dile getiren Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, “Çiftçiye İŞKUR desteği şart. Bu konuda yetkililer adım atmalı” dedi.

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, tarım sektörüne devlet desteğinin artması konusunda açıklamada bulundu. “OSB’lerde bulunan fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları ne ise bizim fabrikalarımız da ‘bacasız fabrika’ dediğimiz tarlalarımızdır, Bu yüzden OSB’lere verilen elektrik işçi sigorta, ne destek varsa bizde istiyoruz"

Pehlivan, “Küçük aile işletmelerinin gelir seviyelerini arttırmaya yönelik çalışmalar hız kazanmalı. Kırsalı insanlar, özellikle de gençler için cazip yaşam alanları haline getiremezsek, köydeki genç üretim gücünü korumakta ve geliştirmekte güçlük yaşayacağız. Tarımın bitkisel üretim kanadı, OSB’lerdeki endüstriyel üretim fabrikaları gibi bacasız fabrikalardır. Devletimizin verdiği destekler ile OSB’deki fabrikalarım üretim potansiyeli oldukça ilerde. Bizler de çiftçiler olarak üretenlerin, gençlerimizin köyden gidip bu fabrikalarda asgari ücretle çalışmalarına razı değiliz. Çiftçiye İŞKUR desteği şart. Eğer İŞKUR tarımla uğraşan kişilere işçi desteği verirse, inanıyoruz ki üretenlerin, gençlerimiz doğduğu yerde doymaya devam edecektir. Böylece çiftçimizin son zamanlarda en önemli sorunu haline gelen tarım işçisi sorunu da bir nebzede olsa giderilecektir. Tarım işçisi konusunda İŞKUR gerekli adımları bir an önce atmalıdır. Bu konuda yetkililerin bir an önce gerekli adımları atacağını düşünüyoruz. Biz oda olarak her türlü desteğe hazırız. Amacımız üretmek, 81 milyon halkımızı ve 45 milyon turisti doyurmaktır” diye konuştu.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (282)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20000)   Bu Ay (57548)   Toplam : (1458680)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım