ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya Regaip Kandili mesajı yayınladı.
Tarih : 27.02.2020  |  728 defa okundu..
Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya Regaip Kandili mesajı yayınladı.

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya Regaip Kandili  dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Kaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Üç aylar, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret aylarıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi olan Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gecede kendimizi sorgulayıp yüce Yaradan’dan bağışlama dileyip, menfaat ve çekişmelerden uzak durmaya gayret sarf etmemiz lazım. Bu mübarek günü fırsat bilerek Allah’ın biz kullarından beklediği, sevgi, saygı ve hoşgörü düzeninin kurulmasına, insani ve ahlaki değerlerin çoğalmasına çaba göstermeliyiz.

Dayanışma, yardımlaşma, merhamet hislerimizin üst noktaya ulaştığı, insanlığın erdemlerinin ve güzelliklerinin ortaya çıktığı aylardır. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu ayları Rabbimize yaklaşmak için ibadet ve tövbeyle değerlendirirken, birbirimizle yakınlaşmak, kardeşliğimizi pekiştirmek, aramızdaki anlaşmazlıkları kardeşlik potası içinde eritmek için de bir fırsat olarak görmeliyiz. Bugün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılmasını diliyorum.

Herkesin rahmet ve mağfiret kapılarının açıldığı bu müstesna gecelerin bereketinden en güzel şekilde yararlanmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygularla tüm İslam aleminin Regaip Kandil’ini kutluyorum. Bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1052)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (21359)   Bu Ay (58233)   Toplam : (1451853)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım