ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  AYDEĞER TURİZMDEKİ ZOR YILLARIMIZ SONA ERDİ
Tarih : 30.01.2020  |  828 defa okundu..
AYDEĞER TURİZMDEKİ ZOR YILLARIMIZ SONA ERDİ

Çanakkale’nin Turizmini geliştirmek ve turizmde hak ettiği yeri alabilmesi için yıllardır gayret göstererek çalışmalar yapan Çanakkale’nin tanınan turizmcisi Armağan Aydeğer Çanakkale turizmini belirli bir noktaya geldiğini söyledi.   

Çanakkale’nin tanınan turizmcilerinden biri olan Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, turizmciler olarak yıllardan buya yaptıkları çalışmada turizm için her türlü imkanı bunan ancak bir türlü turizmde hak ettiği yeri bulamayan Çanakkale’nin bu durumunun artık ortadan kalktığını söyledi. Çanakkale’nin önceki dönemlerde turizm potansiyellerini yeterince tanıtamadığının altını çizen Aydeğer “Çanakkale’ özellikle kültür turizmi konusunda elinde bulunduğu değerleri bir türlü dünya piyasasında pazarlama güçlüğü çekti. Çanakkale’nin elinde bulundurduğu muhteşem doğal güzelliklerin yanında kültür açısından da Dünyanın en önemli yerleri arasında olması gerekiyor. Tüm dünyanın bildiği Troya ile,  dünyanın ilk felsefe okulunun bulunduğu Assos’ u ile, dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kazdağları ile ve savaşın yenildiği yer olan Gelibolu yarımadası ile Çanakkale adeta kültür turizmin vazgeçilmez bir noktası olması gerekiyordu. Yıllardır tanıtım eksikliği bu önemli kültür noktalarına yabancı turistlerin çok daha az sayıda gelmelerine neden oldu.

Oysa Çanakkale elindeki doğal güzellikleri ve özellikle de kültür noktaları ile fark yaratması gerekiyordu. Ancak Çanakkale’nin bu talihsizliği özellikle yurt dışı fuarlarda yapılan etkili tanıtım ile tersine döndü. Son yıllarda büyük gelişme kaydeden ve dünyada çok rağbet gören Kültür Turizmi, dünyanın tanıdığı kültür alanlarını elinde bulunan Çanakkale’nin ön plana çıkarttı. Kısacası Çanakkale kültür turizmine sunduğu yerler ile fark yarattı. Çanakkale’nin bu yarattığı farkta kültür turlarına çıkan yabancı turistlerin ilgisini çekti. Çanakkale bu anlamda özellikle Türkiye’ye gelen Anadolu turu kapsamında ziyaret eden Avrupalı ve Uzak Doğulu turistlerin olmazsa olmaz durak noktalarından bir tanesi haline geldi. Bu Çanakkale için beklediğimiz ve istediğimiz çok büyük bir gelişme. Şimdi Çanakkale turizmi için hep istediğimiz gece konaklama gün sayısını arttırmaya yönelik, gelen turistlerin burada konaklatacak turlar ve etkinlikler düzenlemek. Bu konuda da çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Turistlerin Çanakkale’ de daha fazla konaklatmak için Dalış turizmi, bisiklet turizmi, yürüyüş rotaları gibi alternatif turizm olanaklarını üzerinde çalışıyoruz” dedi.

 

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (1158)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20876)   Bu Ay (58424)   Toplam : (1459556)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım