ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  GELİBOLU DAN AVUSTRALYA YA GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Tarih : 16.01.2020  |  868 defa okundu..
GELİBOLU DAN AVUSTRALYA YA GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, dünyanın en büyük yangınlarından biri olarak tarihe geçen Avustralya'daki büyük felaket dolayısıyla Gelibolu Belediyesi’nin Avustralya’daki kardeş şehri olan Albany’nin Belediye Başkanı Wellington’a ‘geçmiş olsun’ mesajı gönderdi.

 Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Avustralya’da 5 milyon hektar üzerindeki alanın zarar gördüğü, 2 bini aşkını ev kül olduğu, can kayıplarının ve yarım milyar civarında hayvanın da telef olduğu büyük yangın felaketi dolayısıyla ‘geçmiş olsun’ mesajı yayımladı. Başkan Özacar, aylardır kontrol altına alınmaya çalışılan yangın için Gelibolu Belediyesi’nin Avustralya’daki kardeş şehri olan Albany’nin Belediye Başkanı Dennis Wellington’a gönderdiği mesajda duygu ve düşüncelerini ifade ederken, hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi. Özacar, yazılı olarak kaleme aldığı posta yoluyla Avustralya’ya gönderdiği mesajında şu ifadelere yer verdi.

 “Saygıdeğer başkanım; ülkeniz Avustralya’da iki aydır bir türlü önü alınamayan yangın ve yaşamış olduğunuz çevre felaketi bizleri de derinden yaralamıştır. Edindiğimiz bilgilere göre 5 milyon hektardan fazla orman alanını ve binlerce evi etkileyen bu felakette, insanların yanı sıra milyonlarca diğer canlının ölümü dolayısıyla çok ama çok üzgünüz. Bu acı tablonun dünya üzerinde bozulan ekolojik dengenin sonucunda yaşandığı gerçeği ile birlikte çok iyi bilmenizi isteriz ki, dünya bütünüyle aslında hepimizin ülkesi ve hepimizin gözyaşlarının rengi aynı. Kardeş şehrimiz Albany’de yaşayan kardeşlerimize ve tüm Avusturalya halkına geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, acılarınızı en kısa sürede sarmanızı temenni ediyorum. Umarız yaşanan bu büyük felakette daha fazla can kaybı olmaz. Eğer bizlerden bir yardım talebiniz olursa da kardeş şehriniz olarak görevimizi yerine getirmeye hazırız Yaşanan bu üzücü doğa felaketinde hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlar için de acil şifalar diliyorum.”

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (919)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (21226)   Bu Ay (58100)   Toplam : (1451720)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım