ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ALTI NOKTA SPOR KULÜBÜ ÜYELERİ AKILLI BASTONLARINA KAVUŞTU
Tarih : 24.12.2019  |  847 defa okundu..
Biga da taş ocağı ve kalker üretimi yapan NORDEKA firması Çanakkale Altı Nokta Spor Kulübü üyelerine Kanada dan akıllı bastonlar getirtti.

NORDEKA firmasının genel müdürü Feyzi Arbatlı ve satış & ihracat sorumlusu Eralp Harman, geçtiğimiz gün Kanada’dan gelen akıllı bastonları Belediye iş merkezinde bulunan Altı Nokta Spor Kulübü başkanı Hayrettin Karabıyık’a teslim etti.

Arbatlı: ‘’Yurt dışı bağlantılı bir firmayız. Biga’da taş ocağı ve kalker üretimi yapıyoruz. Kah burada bir köprünün hammadde tedarikçisiyiz, kah yurt dışına ihracat yapıyoruz. Biliyorsunuz, ticaret hayatında bazı özel günlerde özellikle yılbaşlarında takvimdir, ajandadır, kalemdir, blok nottur gibi materyaller verilir. Biz NORDEKA firması olarak aşağı yukarı 10 senedir böyle bir şey yapmayı bıraktık. Daha çok lösev gibi veya engellilere elektrikli sandalye verme gibi. Bütçemizin elverdiği ölçüde veya tema’da ağaç dikme gibi bu tür yardımların daha makbule geçtiğini düşünüyorum. Biz burada bir aracıyız. Özellikle şunu söylemek isterim. Bir sosyal sorumluluk yada bir hayır projesi olarak görmeyin. Bir vesile ile bu 5 duyu organlarından birini kaybetmiş, hangi vesile ile olursa olsun. Bizler görebiliyorsak, görmeyenlere borçluyuz. Yürüyebiliyorsak yürüyemeyenlere borçluyuz. Hepimiz bu dünyadan göçüp gideceğiz. Bu bastonları lütfen bir yardım bir böyle hayır gibi görmeyin. Bu aslında bizim sizlere bir borcumuz. Hayrettin beye internet vasıtasıyla ulaştık. Bu vesile ile de sizlere ulaştık. Esas bizlere bu imkanı verdiğiniz için ben sizlere teşekkür ederim. Ben ilk defa kabartma yazının bu kadar çabuk okunup tercüme yapılmasına şahit oluyorum. Fiili olarak bizim gördüğümüz gibi göremiyorsunuz. Cümlelerimi nasıl bitireceğimi bilemiyorum. Allah insanın gönül gözünü kapatmasın, bilinç gözünü kapatmasın. Hayatınızı kolaylaştırmaya yönelik en ufak bir faydamız olduysa ne mutlu bize. 2020 yılında hepimize sağlık, esenlik, kazasız belasız bir yıl diliyorum.’’Dedi.

Çanakkale Altı Nokta Spor Kulübü başkanı Hayrettin Karabıyık; ‘’Tesadüf oldu. Sizleri birileri getirdi. Bu bastonları getirmeniz çok iyi oldu. Bir ajanda, bir kalem, bir bloknot getirmiş olsaydınız, bizim işimize yaramayacaktı. Bir köşeye koyacaktık, orada duracaktı. Getirmiş olduğunuz bastonlar çok daha makbule geçti. Altı Nokta Spor Kulübü olarak sizlere çok teşekkür ediyoruz.’’ Dedi.░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (387)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20105)   Bu Ay (57653)   Toplam : (1458785)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım