ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  ÇANAKKALE AÇI KOLEJİ BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI
Tarih : 17.12.2019  |  778 defa okundu..
ÇETİN HEDEFİMİZ ÇANAKKALE YE BUTİK OKUL MANTIĞINI YERLEŞTİRMEK

Çanakkale’nin merkez köylerinden Kalabaklı Köyünde bulunan ve Ek inşaatı yaz aylarında 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açan Çanakkale Açı Koleji Çanakkaleli basın mensuplarını konuk etti. Çanakkale Açı Koleji Okul Müdürü Necdet Çetin basın mensuplarına yenilenen Açı Koleji binasını ve dersliklerini gezdirerek hem okulun fiziki özellikleri hem de uyguladıkları eğitim öğretin sistemi ile ilgili bilgiler verdi. Gezinin tamamlanmasının ardından basın mensupları ile bir araya gelen Okul Kurucusu ve aynı zamanda okulun Türkçe Öğretmeni Mehmet Burak Şahbaz, Kuzu Vakfı Temsilcisi Osman Yılmaz ve Okul Müdürü  Necdet Çetin Açı Kolejini ve eğitim sistemleri konusunda bilgiler verdi.

ÇANAKKALE’YE BUTİK OKUL MANTIĞINI YERLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

Okul Müdürü  Necdet Çetin Açı Koleji olarak Çanakkale’de “Butik  Okul” mantığını oturtturmaya çalışıyoruz diyerek açı kolejinin eğitin anlayışını şu cümleler ile anlattı. “ Okulumuzun  ilkokul bölümünde birer şube, ortaokul bölümünde birer şube ve lise bölümümüzde birer şube ile eğitim öğretim yılına başladık. Tüm sınıfların 2. Şubelerini açmayacağız. Okulumuzun kapasitesinin tamamını kullanmayarak en fazla 370 öğrenciyi kabul edeceğiz. Ayrıca Şubelerimizin sınıflarında da en fazla 20 öğrenci olacak. Okulumuzu büyütmeden Butik Okul mantığını Çanakkale’ ye yerleştirmeye çalışacağız. Neden butik okul, çocuklarımızın kalabalıkta kaybolup gitmesini önlemek. Devlet okullarında yaşanan kalabalık öğrenci sorununu özel okulda yaşanmamasını sağlamayı amaçlıyoruz. Başka bir amacımız ise çocuklarımızın iyi eğitim görmelerini sağlamak. Eğitimci kimliğimizi kaybetmeden çocuklarımıza eğitim vereceğiz, eğer eğitimci kimliğimizi kaybedersek  burası ticaret hane olur. Biz Açı Koleji olarak ticaret hane dışında bir eğitim kurumu olarak  anılmak istiyoruz.

ATÖLYE ÇALIŞMALARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Çanakkale Açı Koleji Kurucusu Mehmet Burak Şahbaz’ da eğitim sistemlerinin tamamen öğrenme ve uygulamaya yönelik olduğunu ifade ederek “ öğrencilerin hangi alanda yetenek sahibi olduklarını belirleyip öğrencileri o alanlara yönlendirmek için atölye çalışmalarına çok önem veriyoruz. Çocukların geleceğine yönelik uygun hedefleri belirlemek için iyi eğitim ve atölye çalışmaları önemli. Okulumuzda bütünleşik bir eğitimin olması da önemli. Bütünleşik eğitimde öğrencinin deneyimlerini , tecrübelerini pekiştirmesini sağlıyor” dedi.

EĞİTİM MODELLERİNİ BEĞENDİĞİMİZ İÇİN EVET DEDİK

Mevcut okulun sahibi olan Kuzu Vakfı Temsilcisi Osman Yılmaz’ da yaptığı açıklamada Kuzu Vakfı olarak Vakıf Başkanı Halil Kuzu’ nun talimatı ile bir süre önce eğitime destek amaçlı bir arsa bulduklarını arsanın köye yakın olması ve bu arsa üzerine kurulacak okulun eğitim sistemimin bir nevi eski Köy Enstitüleri eğitim modeli gibi olmasını istediklerini söylediklerini ifade ederek “Bu eğitime desteğin kurulacak okul ile hayat bulması için Çanakkale’  de eğitime destek vermek isteyenleri topladık ve projemizi anlattık. Eğitime katkı vermek isteyenler katkılarını sundular ve biz okul inşaatına başladık ve 8 ay içinde bitirip okulu kısa adı BOM olan Başka Bir Okul Mümkün Derneği’ ne teslim ettik. Dernek 1 yıl kadar bu okulda çalıştı. Ama dernek bu çalışmanın arkasını getiremeyince okul 1 yıl boş kaldı. Ardından Necdet beyler geldiler. Açı Kolejinin eğitim modelini anlattılar. Eğitim modeli konusunda fikren uyuştuk ve evet dedik” dedi.


░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (903)   Dün: (12121)   Bu Hafta : (21210)   Bu Ay (58084)   Toplam : (1451704)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım