ÇANAKKALEBURDA
Siz Neredesiniz !
Çanakkalenin En Yaygın Yerel Gazetesi
»  Doğan Perinçek in mutlu günü
Tarih : 28.01.2019  |  1126 defa okundu..
Yıllarca Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nda birlikte çalıştığı iki meslektaşı Haki Naz ve adaşı Doğan Alaygut ile 28 yıl sonra Libya da Waha Petrol şirketinde birlikte çalıştığı arkadaşlarla tekrer bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Ayni sirkette çalışan 5 Türk jeolog ve jeofizikçi vardı.

Perinçek; “Libyali meslektaşlarımızın güvenini kazanmış. Bu ekip Waha Oil şirketinde başarılara imza atmislar. Bu başarılı ekibe katıldığım için bende mutlu ve gururluyum. Ülkemde çok istediğim halde TPAO ya tekrar hizmet şansı bulamadım. Buradaki ekibin hepsi mesleklerinde cok başarılı fakat ulkelerinde onların hizmetlerinden yararlanmasını beceremedigimizden buralara gelmisler. Beyin göçü devam ediyor. Dünyanın her köşesine insanlarımızı gönderiyoruz. İnsanlarımız dışarı kaçıyor, kim bu beyin göçünün sorumlusu. Bazılarımız parasini cantasina koyup ulkeyi terk ediyor bazılarımız bilgi birikimini becerisini alıp yurt dışına gidiyor. Buna bir son vermemiz lazım. Bu ulkenin o giden beyinlere ve paraya cok ihtiyacı var. Bu ülke iş beceremeyen torpille koltuğa yapıştırılmış isinin ehli olmayanlarla kalkınmaz. Bu ülke satın alınan yandaş basının ve televizyonların göz boyaması, yalan aldatıcı haber yapması ve halkı uyumasıyla kalkınmaz- kalkınamaz. Din tüccarlığı yapıp insanlarımızın dini duygularını suistimal ederek kalkınamaz

Ama bizim kitapta geri çekilmek yok, mücadeleye devam, kalan ömrümüzün tümü kazanmaya yetmeyebilir fakat cocuklarimizin geleceği icin usanmadan yılmadan çalışmaya devam. Uzun soluklu yurttaşlarımız sonunda ülke için kazanacaklarindan eminler.
Buralarda geçiciyiz, bizim yerimiz Türkiye dönecegiz ve vatan nöbetine devam edeceğiz” dedi.

░   BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
░   REKLAM
® ADRES BİLGİLERİ
İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010
Merkez / Çanakkale
Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com
Remzi CAN
📞 +90 286 210 0101
📞 +90 539 342 6363
® HABER BÜLTENİ
Haber Bülteni


Bugün: (976)   Dün: (1337)   Bu Hafta : (20694)   Bu Ay (58242)   Toplam : (1459374)
® İLÇE HABERLERİ
►  Ayvacık
►  Bayramiç
►  Biga
►  Bozcaada
►  Çan
►  Eceabat
►  Ezine
►  Gelibolu
►  Gökçeada
►  Lapseki
►  Yenice
Düzenleme, Yazılım ve Tasarım 2018.. Tüm Hakları Saklıdır.. Çanakkale Web Tasarım