+90 539 342 6363
 
   

  ÇANAKKALE TURİZMİ, ÇOK KIYMETLİ BİR DÖNEM YAŞIYOR!

Tarih : 06.12.2021  |  54 defa okundu..
Çanakkale turizmi, 2018 yılında başlayan Troya Yılı ve ardından, Avrupa’yı Asya’ya bağlayan Köprünün tamamlanması ile birlikte çok kıymetli bir dönem yaşıyor.Köprünün tamamlanması ile birlikte İstanbul’a alternatif bir güzergah oluşacak. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında tanıtımlar yapan Çanakkale standında açıklamalarda bulunan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı (TÜRSAB) Firuz Bağlıkaya son dönem Çanakkale’nin köprü ile anılmaya başladığını ve köprünün hayata geçmesi ile birlikte bölgenin trafiğinin arttıracağını ve alt yapılar ile birlikte bölgenin Türkiye’de çok önemli bir destinasyon haline geleceğini söyledi.


Bölgeyi Türkiye’nin çok önemli bir destinasyonu haline getirecek!


Firuz Bağlıkaya yaptığı açıklamasında “ Çanakkale 2018 yılında Troya Yılı ilan edilmesi ile büyük bir ivme kazandı. Bu yılın ilan edilmesinde bölgede yer alan turizmci dostların, Antalya Valiliğimizin, Belediyemizin koordineli çalışması önemliydi. Troya yılının 2018 yılında ilan edilmesi ile de birlikte bir ilk de yaşandı. Troya yılı ile birlikte şehirlerin, antik kentlerin, tarihi yerlerin ön plana çıkarıldığı yeni bir  destinasyon turizmi başladı. Bu konuda çok mutluyuz. Troya yılından sonra Göbeklitepe ve Patara yılı da gerçekleşti. Herkese çok katkısı oldu, katkısı olanlara da çok teşekkür ediyoruz. Çanakkale deyince aklımıza şu anda köprü geliyor. Daha önce ilk akla gelen Troya ismiydi belki ama şimdi Köprü ön plana çıktı. Yapılan köprü, orasının trafiğini arttıracak ve alt yapılar ile birlikte bölgeyi Türkiye’nin çok önemli bir destinasyonu haline getirecek. İnşallah oradaki güzellikleri bütün Türkiye keşfedecek. Çanakkale’deki acenteler diğer bölgelerdeki acentelerden çok daha avantajlı oldu. Bu ulaşım sayesinde gerçekten önümüzdeki dönemde özellikle iç turizm yapanlar için yepyeni ürünler ortaya çıktı. Hayırlı olsun diyorum.”dedi.


Balkan coğrafyasından, Avrupa Coğrafyasına İstanbul’a alternatif bir güzergah oluşacak!


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Balıkesir Çanakkale Bölge Başkanı Ahmet Çelik’de Başkan Firuz Bağlıkaya’nın Çanakkale’ye olan ilgisi için teşekkür ederken, “Çanakkale Balıkesir Bölgesi, 2018 Troya yılı ile birlikte inanılmaz bir ivme yakaladı. Köprünün bitmesi, hem ulusal hem de uluslararası fuarlarda bölgemizin tanıtılması ciddi bir seviyeye getirdi. Bunun başlangıcı Troya yılıdır. Akabinde Troya Müzesinin bölgeye daha fazla turist çekmesi, uluslararası ödüller alması, bölgemizin uluslararası anlamda daha yukarıya çıkardı. Son dönemde özellikle biten köprü ise Avrupa ile Asya’yı bir birine bağlayacak ve bölgemize özellikle yeni bir arter kazandıracak. Balkan coğrafyasından, Avrupa Coğrafyasına İstanbul’a alternatif bir güzergah oluşacak. Sonucunda iç pazar ve dış Pazar müşterisini bölgemize çekeceğimize inanıyoruz. Troya 2018 ile başlayan ve Köprü ile biten inanılmaz kıymetli bir dönem yaşıyoruz. Bunun Çanakkale ve Balıkesir turizmine çok büyük etkilerini önümüzdeki dönemde kısa bir süre içinde yaşayacağız.”diye konuştu.
Halil ÖNCÜ-İZMİR

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım