+90 539 342 6363
 
   

  İLKE VE DEVRİMLERİN ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YÖN VERMEYİ SÜRDÜRECEK.

Tarih : 10.11.2021  |  120 defa okundu..
İLKE VE DEVRİMLERİN ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YÖN VERMEYİ SÜRDÜRECEK.Varlığını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, Ulusun kurtarıcısı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, eşsiz devlet adamı ve büyük devrimci sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimlerin ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecek. Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında, saygı, sevgi, minnet ve şükranla anıyorum.


Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere taşımıştır.


Lloyd George'un, "Yüzyıllar, nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğe bakın ki, o büyük dahi, çağımızda Türk Ulusu'na nasip oldu ve üstelik bizim karşımıza çıktı; Mustafa Kemal'in dehasına karşı, elimizden bundan fazlası gelemezdi" sözleriyle anlattığı Atatürk, dünyada saygı duyulan, tarihe mührünü basmış eşsiz bir önderdir.


Atatürk'ün en büyük zaferi yenilmiş, işgal altındaki bir İmparatorluk'tan yarattığı çağdaş devlettir. Büyük önder istese padişah ya da kral olabilirdi. Türk halkının karakterine en uygun yönetim biçimi başkanlıktır, hızlı karar almamızı sağlıyor diyerek tek adam olabilirdi. Cumhuriyet'in ilânı, Türk toplumu için tarihin en büyük dönüşümlerinden birini ifade eder. İşte bu nedenledir ki Cumhuriyeti güçlendirilmiş parlamenter sistem ile yeniden demokrasi ile taçlandırmak gibi bir görev önümüzde durmaktadır.


Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve devrimleri yaşatarak ve Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir. Her türlü yok sayma girişimine rağmen, Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, rehberimiz olarak ulusumuzun yarınlarına yön verecektir.


Atatürk'ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruma ve yaşatma sorumluluğumuzun bilinciyle büyük devrimciyi aramızdan ayrılışının 83. yılında, bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım