+90 539 342 6363
 
   

  YUNANİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU BÜYÜKELÇİ KONSTANTİNOS KOUTRAS ÇTSO YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ

Tarih : 04.06.2024  |  105 defa okundu..
Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Büyükelçi Konstantinos Koutras ve Başkonsolos Özel Kalemi Lena Kaçi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret etti.ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; Ersin Kahraman ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ahmet Çelik, Akın Yalman, Berkin Karaca ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.
Ziyaret hakkında bilgi veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman: “Yunanistan ile Türkiye arasında tarihi ve kültürel pek çok ortak nokta bulunmaktadır. Bizler, bu ortak noktaların ekonomik iş birliği ve dostluk ilişkileri temelinde daha da kuvvetlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple Yunanistan’a en yakın coğrafyadaki illerden biri olarak Çanakkalemizin bu durumu fırsata çevirmesi için çalışıyoruz.
Turizmden aldığımız payın arttırılması için Yunanistan’da bir tanıtım faaliyeti düzenlemek üzere mutabık kaldık. Ayrıca Odamızda ofis tahsis ettiğimiz Kosmos vize ofisi ile ilgili üyelerimizden bize iletilen konuları kendilerine aktardık. Çanakkale kotasının arttırılması konusunda söz aldık. Vize müracatlarında daha kolaylaştırıcı bir yaklaşım talep ettik. En kısa zamanda bir iade-i ziyaret gerçekleştirerek karşılıklı işbirliğimizin geliştirilmesi noktasında değerlendirme yapacağız.” dedi.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım