+90 539 342 6363
 
   

  Çanakkale'de Parklar Yenileniyor.

Tarih : 04.06.2024  |  114 defa okundu..
Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce kent genelinde eskiyen ve bakım isteyen parklarda düzenlenen yenileme çalışmaları devam ediyor.Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince çocukların aileleri ile keyifli zaman geçirebilecekleri alanları genişletmek amacı ile gerçekleştirdiği çalışmalar doğrultusunda, kent genelinde belirli bir program dahilinde parklarda yenileme çalışması düzenleniyor. Bu kapsamda son olarak Halk Bahçesi içerisinde bulunan çocuk oyun alanı, Çiftlik Sokakta bulunan park ve Karina Deniz Kültürü Merkezindeki parkta yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.


Halk Bahçesinde bulunan çocuk oyun alanında yapılan yenileme çalışmaları kapsamında eskiyen ve hasar gören oyun grupları yenileri ile değiştirilirken, zemin ise darbe emiş özelliği olan çocuk oyun halısı ile kaplanarak kentlilerin kullanımına sunuldu.


Çalışmalar doğrultusunda Çiftlik Sokakta kentliler tarafından yoğun olarak kullanılan park alanında yapılan yenileme çalışması doğrultusunda ise mevcut oyun gruplarına yenileri eklenirken, parkın zemini ise darbe emici kauçuk ile kaplandı.


Karina Deniz Kültürü Merkezinde bulunan çocuk alanına da merkezin temasına uygun olarak deniz figürlü yeni oyun grupları da eklenerek, daha fazla çocuğun keyifli zaman geçirebileceği bir park alanı oluşturuldu.


Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince parklarda gerçekleştirilen yenileme çalışmaları, kentin gelişen ihtiyaçları doğrultusunda devam edecek.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım