+90 539 342 6363
 
   

  DÜNDEN BUGÜNE BUGÜNDEN YARINLARA GELECEK İÇİN GENÇLİK

Tarih : 22.05.2024  |  298 defa okundu..
PLATANUS GENÇLİK DERNEĞİNİN DÜNDEN BUGÜNE BUGÜNDEN YARINLARA KÜLTÜR PAYLAŞIM GECESİNE DAVETLİSİNİZ.02 Ekim 2023 tarihinde kurulan Platanus Derneği, adını çınar ağacının bilimsel adı olan Platanaceae'den alıyor. Bu isim seçimi, derneğin dayanıklılık, güçlü kökler ve uzun ömür gibi çınar ağacının özelliklerinden esinlenerek, gençlerin hayatın zorluklarına karşı dayanıklı, mücadeleci ve kariyer hedeflerini belirleyip onlara ulaşmalarına destek olmayı amaçlamaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda tüm faaliyetlerimizde milli değerlerimiz, kültürel mirasımızın önemi ve korunması gözetilirken bilim ve ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde yol almaktayız. Platanus Derneğinde genç kavramı sadece yaş olarak genç olan bireyleri değil beyni ruhu genç olanları kapsayıcı faaliyetler düzenlenmektedir.

Platanus Derneği, gençlerin katılımına açık çeşitli etkinlikler düzenleyerek onların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlıyor. Yapılan söyleşiler arasında "Atatürk ve Çanakkale Savaşları" ile "Cumhuriyete Kanat Geren Kadınlar" konuları öne çıkarken, Cinsel Yollarla Bulaşan Hastalıklar ve Madde ve Teknoloji Bağımlılığından Koruma semineri gibi önemli konular da ele alınıyor. Ayrıca psikolojik söyleşilerde "Kaygı ile Başa Çıkma Yolları" ve "Duygusal Bağlanma" gibi konular da yer alıyor. Etkinlikler arasında "Altın Yaşlardakiler için Dijital Platform Eğitimi" öne çıkarken, devamlı olarak yapılan etkinlikler arasında "Ritim, Darbuka ve Halk Oyunları" yer alıyor. Yeni etkinlik olarak ise "Latin Bachata Dansı" gibi alternatif aktiviteler de düzenleniyor. Bu şekilde, Platanus Derneği gençlerin topluma katkı sağlamalarını teşvik eden ve onları destekleyen bir merkez olarak ön plana çıkıyor.

Gerçekleştirilecek faaliyetler ve yeni etkinliklerimiz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Platanus Gençlik Derneğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına ithafen gerçekleştireceği halk oyunları, dans ve müzik içeriğindeki ' Dünden Bugüne Bugünden Yarınlara" kültür paylaşım gecesine katılımızdan onur duyar.

#platanusder

www. Platanusder. Org

tel: 0286 2136712

platanusder@gmailİletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım