+90 539 342 6363
 
   

  CHP’Lİ GÜNEŞHAN: “GENÇLİK ATASININ İZİNDE”

Tarih : 18.05.2024  |  135 defa okundu..
CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneşhan şunları söyledi:“19 Mayıs sadece bir bayram günü değil, bir milletin yeniden doğduğu, bağımsızlık ateşinin yeniden yakıldığı gündür. Atatürk, Samsun’a çıkışıyla bu ateşi Anadolu’nun her köşesine ulaştırmış, Türk gençliğinin cesaretini ve azmini yeniden harekete geçirmiştir. Bu bağımsızlık mücadelesinde gençlerimiz cephelerde canları pahasına mücadele etmiş, vatan sevgisini ve kahramanlığı en üst seviyede göstermişlerdir.


19 Mayıs, milletimizin kararlılığını, bağımsızlık aşkını ve özgürlük tutkusunu simgeler. Atatürk, Cumhuriyet’in teminatı olarak gençleri görmüştür. ‘Ey Türk gençliği!’ diyerek başlayan hitabesi, gençlere verilen en büyük öğüttür. Gençler bu ülkenin en büyük zenginliği ve geleceğin en önemli teminatıdır.


Gençlerimiz, bugün de aynı kararlılık ve heyecanla ülkemizi daha ileriye taşımak için çalışmaktadır. Eğitimde, bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında başarılı olmaya, ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etmeye devam etmektedir. 19 Mayıs ruhu, sadece gençlerimizin değil, tüm milletimizin kalbinde yaşamaktadır. Bu ruh, birlik ve beraberliğimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün en güçlü göstergesidir. Atatürk’ün izinde, onun idealleri doğrultusunda yürümek, ülkemizi daha parlak yarınlara taşımak hepimizin en büyük sorumluluklarındandır.


Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun”

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım