+90 539 342 6363
 
   

  Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Muharrem Erkek'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı.

Tarih : 30.04.2024  |  175 defa okundu..
İnsanlık tarihi boyunca; tarladan sanayiye, eğitimden sağlığa, yerin yüzlerce metre altındaki madenden yüzlerce katlı bir inşaata kadar her alanda her koşulda üreten, var eden, alın teri akıtan emekçilerimiz, onurlu ve başı dik bir yaşam adına en önemli öznedir.Ürettikleri hizmet, yarattıkları katma değerle kalkınmanın da en büyük söz sahipleri olan emekçilerimiz, ne yazık ki tarihin her döneminde haksızlıklarla, eşitlik ve adaletten uzak tutumlarla, sağlık ve güvenliklerini tehdit eden hatta canlarından da olmalarına sebebiyet veren ihmalkarlıklarla karşı karşıya kalmış, tüm bu yaşananlar da hak arama mücadelesini doğurmuştur.


Bu noktada bir kez daha yinelemek gerekir ki; tüm emekçilerimizin alın terlerinin karşılığını aldıkları, insanca yaşayabildikleri ve üretebildikleri bir düzenin varlığı hem yasalar hem insan vicdanı huzurunda en önemli konulardandır.


Başta 1 Mayıs 1977’de Taksim’de can verenler olmak üzere, emek mücadelesinde, iş kazalarında kaybettiğimiz emekçilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatın her alanında emek mücadelesini sürdüren tüm emekçilerimizi de selamlıyor, alın terinin, emeğin ve dayanışmanın en büyük simgelerinden olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs!
 
Muharrem ERKEK
Çanakkale Belediye Başkanı

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım