+90 539 342 6363
 
   

  CHP’Lİ GÜNEŞHAN: “İŞÇİLERİN HAKLARI ADİL BİR TOPLUMUN TEMELİDİR”

Tarih : 30.04.2024  |  181 defa okundu..
CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneşhan şunları söyledi:“1 Mayıs, emekçilerin alın teriyle yoğrulmuş haklarına saygı duyanların bayramıdır. Bu anlamlı gün, geçmişte yaşanan zorluklar ve fedakârlıklarla doludur. Bugün işçilerin insanca çalışma koşullarına sahip olmalarını ve haklarının korunmasını sağlayabiliyorsak, bunu geçmişteki emekçilerin özverili çabalarına borçluyuz.


1977 Taksim olayları, unutulmaz izler bıraktı. Taksimde işçilerin alın teri kanla buluştu. Bugün, yaşanan acı dolu günleri hatırlayarak benzer olayların yaşanmaması için bir araya gelmeli ve emekçilerin haklarını korumalıyız. Unutulmamalıdır ki, işçilerin insanca çalışma koşullarına sahip olmaları ve haklarına saygı gösterilmesi daha adil bir toplumun temelidir.


İşçilerin haklarına saygı duyulması ve insanca çalışma koşullarının sağlanması, sadece bir gün değil, her gün hatırlanmalıdır. Bu nedenle, 1 Mayıs, sadece emekçilerin haklarını hatırlamak için değil aynı zamanda bu hakların sürekli olarak korunması ve geliştirilmesi için en anlamlı bayramdır. Bu bayram vesilesiyle, işçi haklarının her zaman korunması gerektiğini vurgulayarak, daha adil bir gelecek için çaba göstermeliyiz.


Bu anlamlı günde tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum.”

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım