+90 539 342 6363
 
   

  ÇTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI SELÇUK SEMİZOĞLU TURİZM TOPLANTISINA KATILDI

Tarih : 01.10.2021  |  154 defa okundu..
Çanakkale’de faaliyet gösteren turizm paydaşları, Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.Troya Tusan Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Çanakkale İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, Meclis Üyeleri Armağan Aydeğer, Ahmet Çelik ve çok sayıda turizm paydaşı hazır bulundu.


Toplantıyla ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş başkanlığında turizm paydaşlarımızla gerçekleştirilen toplantıda, bölgemiz turizmine katkı sağlayacak birçok önemli başlık ele alındı. Bu başlıkları; Anadolu’da yer alan şehirlerimizle ortak Milli Mücadele Kültür Rotası oluşturulması, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı ile ilgili farkındalığın artırılması, basit konaklama tesisleri ile plaj işletmelerinin belgelendirilmesi, EMYA ödülü alan Troya Müzesi’nin Troya Milli Parkı ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını içeren iletişim kampanyaları düzenlenmesi, tarihi ve kültürel noktalarda tabelalandırma çalışmaları yapılması, Troya Milli Parkı - Assos Bölgesi ve Parion’u içeren antik cazibe noktaları belirlenmesi ve tanıtımlarının yapılması, Çanakkale il sınırlarında yer alan dağ yürüyüşü ve bisiklet rotalarının belirlenmesi ve listelenmesi, bölge turizminin tanıtımına katkı sağlayacak yurt içi ve yurt dışı fuar takviminin belirlenmesi ve son olarak da ülkemize gelen Avrupa, Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda ve Uzakdoğu tur operatörlerinin Çanakkale’de ağırlanması şeklinde sıralayabiliriz.”


“TARİHİ MİRASIMIZ ASSOS ANTİK LİMAN HEPİMİZİN GÖZ BEBEĞİDİR”


Toplantının bir diğer önemli maddesinin de son dönemde Assos Antik Liman’da gerçekleştirilen ıslah çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan Semizoğlu; “Assos ile ilgili olan durum tam olarak şu; ameliyat masasındaki hastanın fotoğrafı servis edilerek olumsuz görüntülerle asılsız haberler yapılıyor. Tarihi mirasımız Assos Antik Liman hepimizin göz bebeğidir. İş dünyası temsilcisi olarak bu alanla ilgili olumsuz bir durum oluşursa kimse merak etmesin ilk bizim sesimiz çıkar. Antik Liman için AFAD tarafından hazırlanan rapor insan hayatını riske atabilecek kaya parçalarının bertaraf edilmesiyle ilgili olup çalışmalar bu doğrultuda devam etmektedir. Pandemi zaten hizmet sektörünü derinden yaraladı bir de bunun üzerine 2021 sezonunda iş yapamadan geçiren sektör temsilcileri şimdi de çalışmaların durdurulmasından dolayı endişeli. Antik Liman için risk oluşturan kayalar oradan kaldırılınca yapılacak peyzaj çalışmalarıyla beraber hem insan sağlığı korunmuş olacak hem de hızla süren çalışmalarla 2022 turizm sezonunda da işletmecilerimiz yeniden faaliyetlerine başlayacaklar. Kimsenin şüphesi olmasın, Assos Antik Liman yine eski güzelliğiyle hepimizin göz bebeği olmaya devam edecektir.” dedi

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım