+90 539 342 6363
 
   

  Beşiktaşlılar yeni dernek çatısı altında birleşecek.

Tarih : 08.02.2024  |  195 defa okundu..
Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneği kuruluyor .Kalenin kartalları yeni dernekle güçlenecek

Çanakkale’deki Beşiktaş taraftarları, yeni kurulacak Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneği çatısı altında bir araya gelecek.

Çanakkale’de bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Beşiktaş taraftar grubunun üyeleri, Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneği’nin kuruluşu için İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne başvurdu. 

Dernek üyeleri bir taraftan Aynalıçeşme Sokakta bulunan yeni dernek binasındaki hazırlıkları tamamladı.

Derneğin geçici başkanı Fatih Akın, derneğin kuruluşuyla ilgili resmi işlemler tamamlandıktan sonra kulübe giderek logoyu kullanma hakkını isteyeceklerini, ardından büyük bir Beşiktaşlılar gecesiyle derneğin kuruluşunu kutlayacaklarını söyledi.

Çanakkale’deki Beşiktaşlılar olarak Beşiktaş deplasmanlara gitmenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de imza attıklarını anlatan Akın ,sözlerine şöyle devam etti:
 “Derneği kurma sebebimiz; Çanakkale’de güzel bir öğrenci kitlesi var. Bu öğrenci kitlesini sokaklardan kurtarmak istiyoruz. Bizim bir sözümüz vardır ‘İlmi okuldan, hayatı Beşiktaş’dan öğrenin’ diye. Üniversiteli kardeşlerimize dernekte kütüphane tarzında ders çalışma alanı yaratıp, burada vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz. Öğrenci ardakaşlarımız sokaklarda dolaşacağına dernekte kitabını okuyabilir, dersini çalışabilir. 7/24 kamera sistemiyle izlenecek burası. Vize ve final sınavları döneminde ders çalışabilirler. Çayımız, kahvemiz dostlarımıza ücretsizdir. Maçlara giderken dernekte toplanıp yola çıkmak istiyoruz. Üniversiteli kardeşlerimiz yıllardır burada çok güzel mücadele veriyorlar Beşiktaş için. Hepsi ailelerinden uzak. Bizler onlara aile, ağabey, kardeş, dost olmayı tercih ettik” diye konuştu.

Dernekte maç izlemek gibi bir amaçlarının olmadığını vurgulayan Akın, “Biz ayrıştırıcı değil, birleştirici bir grubuz.” dedi.

Akın, Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneği’nin, ülke genelinde yaşanabilecek deprem gibi afetlerde yardım toplama merkezine de dönüştürüleceğini, “En büyük amacımız insanları sosyalleştirmek, burada bir şeyler öğrenmelerini sağlamak. Bizler Beşiktaşlıyız. Bizler Beşiktaştan bir şeyler almak için değil, bir şeyler vermek için bu oluşuma girdik.” ifadelerini kullandı.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım