+90 539 342 6363
 
   

  Muharrem Erkek; “Çanakkale’mize Atatürk Kültür Merkezi inşa edeceğiz”

Tarih : 02.02.2024  |  111 defa okundu..
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Türkan Saylan Tesisleri’nin yıkılarak yerine yeni Kültür Merkezi yapılacağını açıkladı.Kültür kenti Çanakkale’ye yakışır bir Kültür Merkezi inşa edeceklerini belirten Erkek; “Kültür Merkezi’mizin adı da Atatürk Kültür Merkezi olacak” dedi. 
CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun ve partililerle birlikte kentte bir dizi ziyaretlerde bulundu. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği’ni ziyaret eden CHP’li Erkek, Çanakkale için hayata geçirmeyi planladığı önemli proje ve çalışmaların detaylarını paylaştı. 
Mevcut tesis yıkılacak, Kültür Merkezi inşa edilecek
STK ziyaretlerinin ardından Türkan Saylan Tesisleri’ne gelen CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, barışın kenti Çanakkale’de bulunan tesisin yerine kente yakışır Kültür Merkezi inşa edeceklerini açıkladı. Erkek; “Çanakkale için çok özel bir mekan. Müstesna bir noktadayız. Ve bu bina önümüzdeki dönem ivedilikle yıkılacak. Yeni bir Kültür Merkezimiz olacak. İçerisinde öğrencilerimiz için okuma salonlarıyla, sergi salonlarıyla, kütüphanesiyle, dinlenme alanlarıyla Çanakkale’ye yakışan harika bir kültür merkezi inşa edeceğiz” dedi.  
“Yeni Kültür Merkezi’nin adı Atatürk Kültür Merkezi olacak”
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ziyaretinde de Kültür Merkezi Projesi’ni paylaştığını dile getiren Erkek, derneğinde isteği üzerine yeni Kültür Merkezi’nin adının Atatürk Kültür Merkezi olacağını belirterek; “Bugün Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğimizde de paylaştık. Onların da isteğiyle yeni Kültür Merkezi’mizin adı da değişecek. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olacak. Çanakkale’de çok güzel bir AKM olacak” diye konuştu. 
“Türkan Saylan’ın adı da yaşayacak”
Türkan Saylan’ın adını Atatürk Kültür Merkezi’nde yaşatacaklarının altını çizen CHP’li Erkek; “Türkan Saylan’ın adı da yaşayacak. İçeride çok amaçlı salona Türkan Saylan salonu adını vereceğiz. Çünkü Çanakkale kültür kenti olmalı. Tarih kenti olmalı. Turizm kenti olmalı. Üniversite kenti olmalı. Öğrenci dostu, kadın dostu, çocuk dostu bir kent için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım