+90 539 342 6363
 
   

  TELAT KOÇ UNUTULMADI

Tarih : 24.01.2024  |  79 defa okundu..
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telat Koç, ikinci ölüm yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.Çanakkale’nin tanınmış simalarından olan ve 2 yıl önce hayatını kaybeden, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telat Koç, ölüm yıl dönümünde adının verildiği parkta anıldı.
İsmetpaşa Mahallesi Tekzen Bölgesi’nde bulunan Prof. Dr. Telat Koç Parkı’nda düzenlenen anma törenine Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, Koç ailesi ve kentliler katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapıldığı anma programında söz alan Başkan Yardımcısı Mutluay, “4 yıla yakın bir süredir belediye meclis üyesiyim bu süre içerisinde Çanakkale Belediye meclisinde çok sayıda karar aldık ama yaşamım boyunca Çanakkale Belediyesi meclisinde aldığım kararlarda altında imzam bulunan en önemli kararlardan biri bu alana Prof. Dr. Telat Koç’un adının verilmesidir” dedi.
Prof. Dr. Koç’un kente önemli katkılılar sunduğunu ifade eden Mutluay, “Telat Koç hepimizin bildiği gibi bir mücadele insanı, özgür ve bağımsız bir akademisyen. Yaşadığı kentin, ülkenin, dünyanın sorunlarına sonuna kadar sahip çıkan, aklın ve bilimin gerektirdiklerini yerine getirerek sorgulayan, araştırmalar yapan, yayınlar yapan ve bu mücadeleye de çok önemli katkılar sunan yürekli bir akademisyendi. Aramızdan ayrılışının ikinci yılında kendisini saygıyla anıyorum. Böyle bir dostum ve arkadaşım olduğu içinde ayrıca kendimle gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım