+90 539 342 6363
 
   

  SALOU ÇALIŞMA ZİYARETİ TAMAMLANDI

Tarih : 24.01.2024  |  83 defa okundu..
Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme-II Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Hibe Programı kapsamında Çanakkale Belediyesi, Salou Belediyesi ve Türkiye Avrupa Vakfı ortaklığında yürütülen Sürdürülebilir Turizm İçin Ortak Eylem projesi faaliyetleri devam ediyor.Sürdürülebilir Turizm, Yeşil Mutfak Pratikleri ve İklim Değişikliği konularında deneyim paylaşımı yapmak adına İspanya Salou'ya oldukça verimli geçen bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.
Salou Belediye Başkanı Pere Granados ve Turizm Kurulu Koordinatörü Marc Espasa Roca'nın misafirperver karşılamasıyla başlayan ziyaret, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Salou Belediye Başkanı Pere Granados ve TAV Genel Sekreteri Mehmet Emre Gür'ün katılımıyla kentlerin ve projenin tanıtımlarını içeren konuşmalarla devam etti. Ardından yapılandırılmış odak gruplarda sektör temsilcilerinin katılımıyla Sürdürülebilir Turizm, Sürdürülebilir Gastronomi ve Yönetişim ve Katılım Konularında belirli sorulara cevap aranarak Karbon Nötr Destinasyon Rehberi ve Yerel Politika Belgeleri için etkin veriler ortaya çıkarıldı.
“SALOU BELEDİYESİNİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA YAPTIĞI ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ”
Belediye Başkanı Pere Granados'un da katılımıyla gerçekleşen saha ziyaretinde Salou Belediyesinin karbon ayak izini azaltmak adına yayalaştırma alanı, az su ihtiyacı duyan tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesi, doğal, sürdürülebilir yapılardan inşa edilmiş sahil hattı ve enerji verimli güneş enerjisi ile çalışan sokak aydınlatmaları yerinde incelendi.
“İŞ BİRLİKLERİ İÇİN YENİDEN TEMAS”
TTGS-I'de ortaklık kurulan Tarragona Belediyesi yetkilileri ile yeni duyurulan INTERREG MEDITERRANEAN hibesi kapsamında hangi temalarda ortaklık kurulabileceği konuşuldu. Başkanımız Ülgür Gökhan, proje ekibi, TAV ve Tarragona Belediyesi yetkililerinin katıldığı toplantıda tematik alanlar ve öncelikler üzerine konuşularak gelecekte kurulacak ortaklıklar için fikir birliğine varıldı.
“TURİZM FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI”
Salou Turizm Kurulu Koordinatörü Marc Espasa Roca, ekibi, Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan, belediyemiz proje ekibi ile TAV yetkilerinin katıldığı ve Salou'nun turizm faaliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgilerin alındığı toplantı Çanakkale ve Salou arasında kurulan ortaklığın sürekliliği ile ilgili yapılacak etkinliklerin planlanması kapsamında devam etti.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım