+90 539 342 6363
 
   

  HÜSAMETTİN YARICI ŞEHİR KULÜBÜ BAŞKANI OLDU.

Tarih : 22.01.2024  |  423 defa okundu..
Geçtiğimiz hafta sonu Şehir Kulübünde yapılan başkanlık seçiminde Mevcut şehir kulübü başkanı Ogan Tunalı sağlık nedenlerinden dolayı aday olmayınca Hüsamettin Yarıcı tek listeyle girdiği seçimi oy birliğiyle yeni Şehir Kulübü başkanı seçildi.Hüsamettin Yarıcı Çanakkale eski Kültür Turizm Şube müdürlüğü, İl müdürlüğü, Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı eski başkanı ve mütevelli heyeti üyeliği yaptı.

Uzun yıllar Çanakkale’de ikamet eden Hüsamettin Yarıcı konuşmasında: ‘’Sayın Divan, Sayın şehir kulübü üyeleri hanımefendiler, beyefendiler sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Şehir Kulübümüz ilimizde Turing Kulübünün kapatılması sonrası dönemin valisi Niyazı DALOKAY’ın öncülüğünde 1960 yılında kurulmuştur. Çanakkale’mizin sosyal ve kültürel yaşamına etki eden köklü tarihi geçmişe sahip kulübümüzün yönetim kuruluna talip olmak ben ve arkadaşlarım adına onur vesilesidir. Bu amaçla, Şehir Kulübümüzün kuruluşunda emeği geçen ebediyete intikal eden sayın başkanlarımıza yönetim kurulu üyelerine Allahtan rahmet yaşayanlara can sağlığı ve uzun ömürler diliyorum.

Sayın divan çok değerli Şehir Kulübü üyeleri, böylesine köklü kulüp ve derneğin tarihsel ve kültürel mirasına ve kimliğine sahip çıkmak hukukunu korumak öncelikli temel görevimiz olacaktır.

Bu vesileyle, Kulübümüzü kuruluş amaç ve ilkeleri doğrultusunda Kamu yararına kurulmuş vakıf, oda ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim kurup Çanakkale’mizin kültürüne, tarihine, sanatına, sosyal yaşamına katkı sağlayan tecrübe sahibi mesleğinde seçkinleşmiş itibar sahibi sanatkar, yazar, şair, bilim ve iş insanlarını kısacası derneğimize pozitif anlamda katkı sağlayacak gerçek ve tüzel kişilerin katılımını sağlamak temel amacımızdır. Özelde Şehir Kulüp Derneğimizi sanatın, kültürün, edebiyatın, genelde birlikte olmanın, eğlenmenin, konuşmanın, paylaşmanın odak noktası haline getirmek aynı zamanda gelecek nesillere Çanakkale Şehir kültürünü aktarmaktır.

Sözlerimi tamamlarken beni sabırla dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim’’ Dedi.


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım