+90 539 342 6363
 
   

  ÇANAKKALE'YE SON TEKNOLOJİK CİHAZLAR

Tarih : 13.01.2024  |  73 defa okundu..
Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Göz kliniğinde kullanılmak üzere son teknoloji Optik koherans tomografi anjiografi(OCTA) ve optik biyometri cihazları aynı zamanda 2 adet göz muayene üniti Sağlık Müdürlüğü’nün de katkılarıyla hastane bünyesine kazandırıldı.Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Yeliz Özkanoğlu “OCTA cihazıyla hastanın damarından hiçbir ilaç verilmeden kişiye zararlı yan etkisi olmayan çekimler yapılabilmekte olup sarı nokta ve diyabetik retinopati gibi retinanın çeşitli damar hastalıklarının görüntülemelerini elde ederek bu hastaların tanı takibini yapabilmekteyiz.
Optik biyometri cihazımız ise katarakt ameliyatı sırasında göz içine yerleştirilecek merceklerin ölçülmesinde kullanılan son teknoloji bir alettir. Kliniğimizde de sıkça uygulanan ameliyatlardan biri olan katarakt cerrahisi öncesi ölçümlerimizde artık daha güvenli ve hassas sonuçlar elde etmemiz mümkün hale gelmiştir” şeklinde bilgilendirmelerde bulundu.

Başhekim Op. Dr. Hasan Keser “Hastanemiz ilimizin yanı sıra ilçelerimiz ve şehir dışından gelen hastalara hizmet veren bölgemizin önemli merkez hastanelerinden birisi olmasından dolayı geniş bir kitleye hizmet edecek OCT-A Cihazı ve optik biyometri cihazları sayesinde göz kliniğimizde hastalarımıza çok daha hızlı tanı koyarak tedavilerini gerçekleştireceğiz” dedi.

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım