+90 539 342 6363
 
   

  AK PARTİ'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI JÜLİDE İSKENDEROĞLU

Tarih : 05.01.2024  |  141 defa okundu..
31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler için heyecan başladı. Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti adaylarını belirlerken, AK Parti için ise büyük bir merak oluşmuştu. O merak artık giderilmiş oldu.Türkiye genel seçimlerde sonra, 2024 yılının 31 Mart’ın da tekrardan sandığa geçecek ve belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarlar oylanacak. Oylama sonucunda halk belediye başkanlarını seçecek.
Çanakkale’de ilk olarak İYİ Parti Belediye Başkan Adayını belirledi ve Belediye Başkan Adayı Burak Kunt oldu. Sonrasında ise büyük tartışmalar ve kafa karışıklıkları arasında CHP’nin Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek olarak atandı.
AK Parti’de ise resmi olarak iki isim aday adayı olmuştu. Sami Yavaş ve Esra Yüksel, Çanakkale Belediye Başkan adayı olabilmek için AK Parti İl Başkanlığında resmi başvurularını yaparak aday adayı olduklarını duyurmuşlardı.
AK Parti’de o günden sonra Mehmet Özkurnaz, İsmail Kaşdemir, Jülide İskenderoğlu ve Nejat Önder’in isimleri de belediye başkan adayı olarak öne çıkmaya başlamıştı.
Öğrenildiğine göre AK Parti Genel Merkezi’nin aldığı kararla, AK Parti’nin Çanakkale Belediye Başkan Adayı, Eski Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu oldu.
Çanakkale’de bir yanda Muharrem Erkek, diğer yanda Burak Kunt, öbür yanda ise Jülide İskenderoğlu yarışacak.
Çanakkale’de önceki yıllara göre bu yerel seçimlerde çetin bir seçim mücadelesi öngörülüyor.


Kaynak: Çanakkale Gündem Gazetesi
 

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım