+90 539 342 6363
 
   

  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun”

Tarih : 08.03.2023  |  78 defa okundu..
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’yle ilgili ortak bir mesaj yayımladı:“Medeniyetimizde ve tarihimizde kadın, erkekle birlikte hayatın her alanında var olmuş, devletin kuruluşundan vatanın savunulmasına, üretimden aileye kadar tüm alanlarda en ön saflarda yer almıştır. Kadınlar, insanlığın daha güçlü bir şekilde ilerlemesinde, nesillerin yetiştirilmesinde aktif rol almıştır. Kadının olmadığı yerde başarı, kadın emeğinin dokunmadığı yerde düzen yoktur. Kadının olmadığı yerde hoşgörü ve sevgi yoktur. Çünkü kadın anadır. Onun içindir ki ülkemizin diğer ismi Anadolu’dur.

İnsanlık tarihinin ilk öğretmenlerinden olan kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle vatan ve bayrak sevgisiyle yetiştirdikleri nesillerle aslında geleceği de inşa ediyorlar. Bu nedenle kadınların toplum içerisinde daha çok yer alması, siyasette, ekonomide ve her alanda çok daha etkin yarınlarımızı daha güçlü kılıyor. Son 21 yılda gerçekleştirdiğimiz reformlarla kadınların çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumları güçlendirildi. Tüm dünyanın mücadele ettiği bir konu olan kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda, mücadelemizi sürekli artan bir çaba ile sürdürüyoruz. Kuruluştan kurtuluşa bu ülke için büyük emekleri olan kadınların, Türkiye Yüzyılı’nda da her alanda daha güçlü şekilde var olmalarını istiyor, bunun için çalışıyoruz.

Bu vesile ile aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri, afetzede annelerimiz başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyoruz.”

İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım