+90 539 342 6363
 
   

  ÇOMÜ'nün Acı Kayıpları.

Tarih : 14.02.2023  |  558 defa okundu..
Kahramanmaraş merkezli 10 şehrimizi vuran 7.7’lik ve 7.6’lık depremde toplam can kaybı 8 bin 574 kişiye, yaralı sayısı 49 bin 133 kişiye ulaştı. Bölgeden kötü haberler gelmeye devam ediyor.comuhaber.com'un aktardığına göre: ÇOMÜ GUBY öğrencisi Yağmur Ezgi Er, İlahiyat Fakültesi mezunu Zeynep Kösemen ile Turizm Fakültesi mezunu arkadaşlarımız Burak Bingöl ve Müzeyyen Gökçen de depremde hayatlarını kaybedenler arasında. Turizm Fakültesi mezunu Burak Bingöl ve Müzeyyen Gökçen’in rehberlik eğitimi için gittikleri turda konakladıkları Grand Isias Otel’in yıkılması sonucu enkaz altında kaldıkları öğrenildi. ÇOMÜ GUBY öğrencisi Yağmur Ezgi Er’inde Hatay’da bulunduğu binanın yıkılması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.


Depremde hayatını kaybeden ÇOMÜ mensupları arasında Çan MYO Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü öğrencileri Ömer Karaman ve Simay Balaban’da var. Ömer Karaman Adıyaman’da Simay Balaban’da Hatay’da enkaz altında kalmıştı.


ÇOMÜ Eğitim Fakültesi öğrencisi Fatma Gök memleketi Kahramanmaraş’ta, ÇOMÜ Turizm Fakültesi mezunları Fikri Töre ve Umut Ulaş Tan’ın da uygulama eğitimi kapsamında Güneydoğu eğitimine gittikleri Adıyaman da enkaz altında kalarak hayatlarını kaybettikleri öğrenildi.


ÇOMÜ Yenice Meslek Yüksekokulu Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencisi Diana Tuncer‘in de Hatay’da enkaz altında kalarak hayatını kaybettiği öğrenildi.


ÇANAKKALE BURDA OLARAK ÇOMÜ ÖĞRENCİLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUZ.


İletişim Bilgileri


İsmet Paşa Mahallesi İnönü Caddesi
157/1 - 17010 - Merkez / Çanakkale

Bir Sorunuz mu Var
info@canakkaleburda.com

Remzi CAN


+90 286 210 0101
+90 539 342 6363

İlçe Haberleri


  Merkez
  Biga
  Can
  Eceabat
  Ezine
  Lapseki
  Yenice
  Ayvacik

Haber Kategorileri


  Magazin
  Guncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Spor
  Cevre
  Saglik
  Emlak
CopyRight by 2021 Çanakkale Burda, tüm hakları saklıdır.
Çanakkale Web Tasarım